| Cdzgariat a întrebat:

Cum scapi de monotonia in cuplusad? Cum sa comunicam, ce subiecte sa abordamsad? De multe ori intra iubitul meu pe mess [p. s:ambii avem 15 ani]si nu stiim ce sa vorbim.doar "[sall, ce faci :bine tu?]rar mai gasim subiecte de discutat]...Va rog ajutati-ma ne iubim multlove struck, dar avem problema cu comunicarea, stiti si voi"comunicarea e cheia intr-o relatie"!"-ssad?

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Da, comunicarea e cheia. Puteti discuta despre orice, spune-i ca l-ai visat, povesteste-i ce ai facut peste zi, intreaba-l si pe el ce a facut, propune-i sa va uitati la un film (da-i link-ul cu filmul online si va uitati in acelasi timp, in paralel comentandu-l), desenati in "doodle" (e foarte interesantbig grin), comentati poze laughing, spune-i tot ce iti trece prin capbatting eyelashes E prietenul tau si fiecare cuvant pe care il spui va poate apropia, daca este constructiv :*

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Adevaru e ca la varsta voastra nu prea aveti ce sa vorbiti...mai asteptati sa cresteti, si va combinati pe la 18 ani.

| sonya69 a răspuns:

Draga Mamarutza, sfatul meu este sa gasesti subiecte comune intre voi doi.precum:"am vazut filmul... poti sa il vezi si tu sa stii ca este foarte interesant" sau "iti place melodia asta..."(si ii dai un link cu o melodia care iti place tie si iti aminteste de el) din cand in cand ii mai spui ca ti la el si restul subiectelor trebuie sa curga de la sine. Tu trebuie doar sa spargi gheata daca spui ca va iubiti asa de mult.
Sper ca te-am ajutat!
SUCCES,
Sonya

| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Incearca sa gasesti tu un subiect de discutat. poate chiar si de barfa sau poti sa ii ceri parerea despre orice.chiar si despre prietenele talehee hee Monotonia este o stare destul de intalnita in cuplu, dar poate fi depasita. Amadoi trebuie sa faceti un pic mai mult efort.

| dracidus a răspuns:

Lipsa comunicarii, de obicei, e un semn ca nu exista un grad ridicat de compatibilitate intre membrii cuplului.

Oricum, incercati sa vorbiti despre muzica, ce-ati mai ascultat. Pe unde ati mai fost in ziua aia, ce-ati mai facut, ce glume ati mai auzit, ce filme au aparut si vreti sa le vedeti. Amintiri nastrusnice, povestioare despre intamplari la scoala, o barfa (doua, trei). Teoretic, ar trebui sa va dati drumu la vorba. Cel mai important lucru e sa fiti amandoi relaxati ca sa dati drumul la conversatie si, daca simti ca conversatia o ia pe alt drum decat cel dorit, las-o sa "curga". Vei putea reveni mai tarziu, cand ati epuizat firul lansat.

| BestFeeling a răspuns:

Nu e monotonie. astea sunt doar copilarii. incearca sa vb despre altceva

| BestFeeling a răspuns:

Nu vad de ce am meritat "stupid".dar asta e. fiecare cu mentalitatea lui happy