| Cdzgariat a întrebat:

Cum scapi de monotonia in cuplu? Cum sa comunicam, ce subiecte sa abordam? De multe ori intra iubitul meu pe mess [p. s:ambii avem 15 ani]si nu stiim ce sa vorbim.doar "[sall, ce faci :bine tu?]rar mai gasim subiecte de discutat]...Va rog ajutati-ma ne iubim mult, dar avem problema cu comunicarea, stiti si voi"comunicarea e cheia intr-o relatie"!"-s?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
in primul rand pe mess e mai naspa sa vb cu iubitul.cal mai bine puteti comunica cand sunteti unul langa altul.
il poti intreba orice:care e culoarea preferata,poate masina,ce melodii ii plac,ce crede despre melodia x,puteti povesti intamplari amuzante din copilarie,sau tot felul de amintiri,despre familie,(unchi,matusi,bunici) te poti plange de exemplu „ cand vine matusa x pe la noi ma pisca de obraji tot timpul".

poti spune un banc bun pe care l-ai auzit, poti povesti ce ai facut de ex in excursii, ce farse ai facut colegilor.

sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Asta este problema voastra adica aveti aceeasi varsta, chiar nu aveti nimic de discutat? Nu stiu uitati-va si voi la un film impreuna sau iesiti in parca sau la o piscina, acum cat mai e timp. Distrati-va si comunicarea va veni de la sinehappy

| clauphotograph a răspuns:

Nusthu te'as ajuta dar nu ai fost o persoana sincera cu mine mai mintit ca nu ai mai putut intra pe mess dar u intrai chiar imi placea de tine dar mi'ai aratat ca ai doua fete multumesc mult in general baiatu deschide subiecte el trebuie sa tina situatia sub control si fata langa elwinking