| Unfraier a întrebat:

Bună, dacă ciclul trebuie sa ii vina pe 20 și noi am făcut sex pe 29 există șanse sa rămână gravidă?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ar trebui sa aveti probleme.

| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul trebuia sa-i vina in 20 ianuarie si voi ati facut sex in 29 dec?

vad ca ai pus niste date care nu sfac sens fara lunile lor.

| Unfraier explică (pentru Violleta2022):

Am făcut-o pe 29 ianuarie, iar ciclul trebuie sa ii vina pe 20 februarie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Unfraier):

20 februarie este in VIITOR, peste 18 zile!

Lucrand cu datele pe care le-ai oferit: sex neprotejat acum 4 zile si urmatorul ciclu ar trebui sa vina peste 18 zile...
ceea ce ar putea indica ca fata era in perioada fertila in data de 29 Ian. si a existat risc de sarcina atunci.
Din pacate, dupa 4 zile de la sex nu se mai poate lua nimic impotriva unei sarcini.
Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala si atunci va sti clar daca este sau nu gravida.
29 ian + 21 zile = 19Feb.

| Floridori a răspuns:

Daca are un ciclu perfect regulat si este 100% sigura de data de 20, atunci nu exista sanse.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Da se poate orice este posibil in Romania alien

| ANONIMU3O02 a răspuns:

Da, exista șanse foarte mari