| Azazaa a întrebat:

Buna, daca in timp ce faceam petting cu iubitul meu. si a ejectuat undeva langa vagin...este posibil sa fi ramas insarcinata? :-s Procentual cat la % da, cat la % nu? sad

Ajutati-ma sunt foarte speriataa, va rog seriozitatee. ofer

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista procente in situatia asta, in general cuplurile sunt atente si folosesc prezervativ cand au astfel de contacte sexuala (fara penetrare, dar cu atingerea organelor genitale si ejaculare). Am vazut o data o fata de 17 ani insarcinata in urma unei ejaculari pe vulva (avea himen intact si nu era elastic), dar asta este un caz rar intalnit.

| NinaSimone a răspuns:

Doar daca a ajuns in vagin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, există RISC de sarcină DACĂ lichidul preseminal/seminal a intrat în contact cu secreţia ta vaginală!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

NU se poate aproxima în procente riscul de sarcină în acest caz!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Spune drept, si-a bagat-o putin in tine?

| SunnyDay88 a răspuns:

90% esti "varza".

| 7639781254 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Imi place ca esti asa prietenoasa. laughinglaughing

| rem1x70 a răspuns:

Pai daca stropul acela s-a dus in ci nu pe langa este posibil de 70% sa fii insarcinata si daca a stropit pe langa ai sanse de cam 50% sa nu fi insarcinata big grin.
cel mai bine e sa faci testul de sarcina big grin.