| anonim_4396 a întrebat:

Buna daca m-am jucat putin cu iubitul meu, iar el a ejaculat pe pantalonii mei in fata (destul de departe de zona genitala)se poate sa fii ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Nu conteaza distanta! atat timp cat nu este in interiorul vaginului nu conteaza! sperma nu are niste puteri speciale, si nici nu se poate deplasa din lichidul seminal decat intr-un mediu umed. daca ejaculezi "pe uscat" se usuca si mor urmasii...

9 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Si cum te-ai dus acasa? Cu blugii spermati?rolling on the floor))

| clauss a răspuns:

Nu

| StylesGirl a răspuns:

Logic ca nu.Wow cate intrebari aiurite straight face

| adelolyta a răspuns:

Buna, daca spui ca a ejaculat pe pantalonii tai nu draguto n-ai ramas insarcinata si am o intrebare asa de curiozitate, cati ani ai?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă a ejaculat pe pantalonii tăi, sperma nu avea cum să ajungă în vaginul tău - şi atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Dar, dacă înainte de asta, aţi avut contact sexual NEPROTEJAT ( deci nu a folosit prezervativul şi te-a penetrat ), atunci e posibil să rămâi însărcinată.

În cazul în care nu folosiţi prezervativul, CHIAR dacă nu a ejaculat în tine, EXISTĂ un "risc" ( de sarcină ) mai MIC - datorat lichidului preseminal, care POATE conţine spermatozoizi!

Lichidul preseminal este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi POATE conţine spermatozoizi - numărul lor DIFERĂ în funcţie de mai mulţi factori : nivelul de excitaţie ( înainte de a ejacula ), un eventual sex oral practicat înainte de penetrarea vaginală, etc. - şi POATE produce sarcină ( mai ales dacă te afli în perioada fertilă )!

Acum depinde şi de partener, de motilitatea spermatozoizilor, etc! Deci, RISCUL de sarcină ar fi ( aşa cum spuneam mai sus ) de 10-15 % - şi se datorează acelui lichid preseminal!

Pentru alte detalii, poţi vedea articolul de la linkul : http://www.mamicamea.ro/......eptie.html

Pentru a preveni LUNAR o posibilă sarcină se RECOMANDĂ următoarele metode : prezervativ, tablete anticoncepţionale ( prescrise de MEDIC ), ovule sau creme spermicide/contraceptive, metoda "calendarului" ( când ai ciclu regulat ), etc.

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy.
Noi nu stim exact distanta.
Daca tu zici ca este destul de departe, atunci nu.
O zi buna!happy

| drhotzu a răspuns (pentru ℓσνє):

Nu conteaza distanta! atat timp cat nu este in interiorul vaginului nu conteaza! sperma nu are niste puteri speciale, si nici nu se poate deplasa din lichidul seminal decat intr-un mediu umed. daca ejaculezi "pe uscat" se usuca si mor urmasii...

| Karmesytta a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre, iar supranatural treaba n-a stat cum te-ai gandit tuwinking

| Pisicutaaaa a răspuns:

Nu draga stai linistita iti e frica sa nu te dea mami afara ca nu ai avut grija?

| SupraNatural20 a răspuns:

"m-am jucat putin cu iubitu meu " "iar el a ejaculat pe pantaloni mei " rolling on the floor ce curve in ziua de azii cum va jucati iti arata penisu si facea laba si tu priveai rolling on the floor vai de capu tau