| Carla342 a întrebat:

Daca mi-am introdus ceva in vagin, eu fiind virgina si am gasit mai tarziu cam o lingurita de sange rozaliu pe chiloti, himenul s-a rupt?

Răspuns Câştigător
| InaRs a răspuns:

Referitor la raspunsul lui #corbulabrosu, daca iti zgariai vaginul, sangele era inchis la culoare. Cel mai posibil este sa iti fi rupt himenul sau sa "il fisurezi" asta doar in caz ca ai himen elastic. Bafta! happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru InaRs):

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca sangele devine inchis la culoare datorita faptului ca se oxideaza fierul existent in continutul hemoglobinei. Acest proces devine posibil doar in cazul in care sangele existent in UTER (si nu in vagin), se scurge mai lent, cu o oarecare greutate din cauza blocarii partiale a canalului foarte stramt existent intr-un col uterin tumefiat/afectat care face legatura dintre uter si vagin. Dintr-o rana aparuta la nivelul vaginului se poate scurge doar sange proaspat, intotdeauna de culoare deschisa.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista 2 posibilitati si anume; ori ai reusit sa te DEFLOREZI prin lezarea/ruperea himenului sau ai reusit sa-ti lezezi/ranesti mucoasa vaginala de pe peretele vaginului prin zgariere, julire sau ti-ai ranit colul uterin. Nu poate fi exclusa nici posibilitatea ca sangele respectiv sa reprezinte de fapt o sangerare care se poate produce inainte de inceperea menstruatiei in cazul in care esti in apropiere de momentul inceperii sangerarii lunare. Posibilitatea de a te fi ranit involuntar, depinde si de forma si dimensiunea obiectului introdus in vagin. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca ai fortat himenul si acesta s-a rupt.

| Felys a răspuns:

Mai conteaza daca pe tine tot te manaca, da nu mai esti virgina daca ai astfel de apucaturi, bai bataie in continuare ca tot nu mai poti repara nimic

| Ela05 a răspuns:

Probabil că da...