| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Dacă o femeie are un singur partener alături de care și-a început viata sexuală, credeți că în viitor, inevitabil, va apărea curiozitatea de a vedea cum este si cu altcineva?
Voi ce parere aveți?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Daca ala o satisface si e un barbat adevarat pe toate planurile nu are ce curiozitate sa mai aiba cu altiiwinking

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Riscurile apar in orice clipa a vietii, nu e batut in metal ca ea va fi fidela o viata intreaga. Cine se baga in relatie se condamna la suferinta. Ex o masina o cumperi noua merge ce merge apoi da probleme piese mecanice se deterioreaza se schimba, sanatatea ta oricat de bine o ingrijesti mai apar complicatii te tratezi apare o boala care se trateaza permanent cu medicamente. Asa si in relatie nu tine perfect pana mori fie inseala cineva sau se despart mai incolo dar daca raman impreuna o fac pentru copil sau din interese comune, orice devine monoton ne plictisim de tot in viata la un moment dat

| cuvant a răspuns:

Depinde cât de respectata ta și satisfăcută e acasă.
In trecut deoarece nu exista acces la informații am auzit femei care chiar dacă nu erau tratelate cu respect de soti/parteneri nu au înșelat deoarece credeau ca asa este normal.
Acum internetul și discuțiile sunt mult mai deschise și poate afla ce fac alții, iar tentația e mult mai mare.
Depinde de amândoi și de cum se tratează unul pe celalalt.

| RAY a răspuns:

Depinde de temperamentul ei si de personalitatea ei, dar o femeie care a facut sex cu tot orasul va fi o sotie fidela?

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie curioasă sau nu.
Dar la varianta ca nu e obligatoriu sa stea pe veci cu primul bărbat din incompatibilitatea apărută pe parcurs te-ai gandit?

| Sofer a răspuns:

Daca se plictiseste de actualul, incearca si alte experiente.

| Plato a răspuns:

Nu, nu exista curiozitate, asta e o scuza inventata de usuratice.
Bineinteles ca e posibil sa ramana toata viata fidela unui singur partener.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Experimentatu inseamna si autocunoastere, si învătare dar si maturizare.
Nu inteleg ce treaba ai tu cu chestia asta... De ce sa urle hormonii in tine si sa nu interactionezi cu nimeni sau sa faci s3x, ceea ce este normal si natural, si sa stai pana iti gasesti "predestinata", când poti avea mai multe relatii pana cand dai de ea? sad)
Sunt mai multe cupluri care se despart decat care se casatoresc.
Casatoria pentru mine nu inseamna nimic, niste foi nu va face relatia mai puternica... Daca e iubire poţi sa stai si 20 de ani fara sa te casatoresti, chiar nu inteleg conceptul asta. Cred ca voua va e frica sa nu se desparta de voi si d-aia va casatoriti.
Astea sunt niste idei invechite cu sexu dupa casatorie si alte prostii, am fost indobitocici de mici cu ideile astea comuniste "ai facut 18 ani, te duci la insuratoare" rolling on the floor
Astia care sustin aberatiile unor retardati si unor imbecili comunisti, pe lângă faptul ca au o gandire invechita, au si o gândire de copii, niste idei fixe... Critica gustul caracatiţei cand nu au mancat niciodata.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru ca, atunci cand intalnesti predestinata, va fi un moment infinit mai special.
In plus, eu nu as putea sa am niciun fel de relatie sau intimitate cu o femeie pentru care nu am sentimente. Pentru ca am principii, pentru ca ma respect, si nu sunt un depravat.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Nu vorbesc de prostituate, cum sa nu ai sentimente daca iti petreci timpul cu ea si va intelegeti? Asa e si cu prietenii, primele zile sunt niste straini, primele saptamani amici, apoi se crează legaturi si deveniti prieteni, ajungi sa tii la ei pentru ceea sunt si ce iti ofera.
Cam asa e si cu femeile, doar ca acolo e si atractie pentru ca asa ne-am format. Atractie, reproducere, pe scurt evolutie. In timp va cunoasteti mai bine, iar daca nu e sa va potriviti, asta e... Macar v-ati simtit bine si ati petrecut timp impreuna, asta e cel mai important pentru o persoana...sa primeasca afectiune si atentie, daca este deprivat de la astea va ajunge un ciudat care nu stie sa comunice cu oamenii dar va dezvolta si alte probleme psihice, retard pe anumite planuri.
Deci daca primesti un semn orgasmic de la univers si stii clar ca la 50 de ani o sa iti gasesti perechea, pana atunci nu o sa te mai atingi de femei 30 de ani? Nu o sa mai vrei afectiune ca n-are rost? Asta e cel mai important pentru o fiinta complexa, sa se simta bine, sa fie fericita, si sa traiasca, pentru astea ai nevoie si de o alta persoana, am evoluat in grupuri, suntem dependenti fizic si psihic de altii.
Deci vrei sa spui ca nici prieteni nu e bine sa ai? Ce rost are sa am alaturi de mine cativa ani alti prieteni cu care sa rad si sa fiu fericit, daca nu-s exact ca mine, da-le dreqiu de senzatii, click dreapta - delete rolling on the floor Damn.
Atunci nici animale de companie nu e bine sa ai, ce rost are daca ai un caine si esti fericit si te bucuri cand te joci cu el daca in 13-15 ani moare? Mai bine citesti cartea lu Organisomentu decat sa te bucuri de momentele reale.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Nu are rost sa compari prieteni si animale cu soulmate. E alta liga.
Sa placi pe cineva e una, sa fii prieten e una, dar sa IUBESTI e cu totul altceva.

"Macar v-ati simtit bine"... nu stiu ce sa zic, mie imi pare rau daca doar "ne-am simtit bine". Foarte rau. Chiar nu ma uit in spate fericit gandindu-ma ca "ne-am simtit bine". A fost o iluzie, nu a fost nimic bine. Imi trebuie absolutul, nu doar "bine".

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Daca e asa inseamna ca ai fost deprivat de la lucrurile astea si ca ai fost respins sau mai stiu eu ce.
Ce-i prea puţin sau prea mult strica, cautam cam ce ne lipseşte.
Tu care ai avut sau nu o singura prietena si aia cu greu, e normal ca te-a marcat si acum nu mai vrei senzatii de genul si vrei "absolutul", e un mecansim de aparare si asta, deci esti intr-un deficit de afectiune pe planul asta si altele. Eu n-am treaba si n-am piticii astia pe creier pentru ca stiu deja ce e iubirea si nu ti se mai pare ca prima data.
Faza e ca tu ti-ai creat alte idei despre ce inseamna iubirea si o sa spui ca nu stiu ce e pentru ca aia nu a fost iubire, dar o sa te contrazic, la momentul ala a fost iubire, dar in timp nu ne-am potrivit asa ca am mers mai departe, si asta dupa un an si.
Am avut cu cine sa stau si sa se intample toata magia, a fost frumos si nu regret nimic.
Fiecare are gusturile lui, tu care spuneai ca aspectul nu conteaza, de fapt conteaza, ai spus odata ca ideala ta ar trebui sa semene cu Danaerys rolling on the floor Sa primesti afectiune de la una care te atrage e ceva, dar tu n-ai de unde sa stii si bagi scuze sau judeci.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Te inseli rău cu "una si aia cu greu".
Din pacate n-a fost una, iar greu... nu prea mi-a fost vreodata.
Nu e nevoie de astfel de motive pentru doar a fi moral. Ce spui tu e ca, daca are posibilitatea, orice om e depravat, iar cei cu principii nu sunt depravati deoarece nu au ocazia. Are rost sa mai explic cat e de ridicol?
Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost iubire.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Ce inseamna pentru tine depravat? Ce e imoral in a te bucura de viata si femei? Cu ce sunteti voi moraliştii mai buni decat noi? Eu momentat nu mai am nevoie de afecţiune si iubire asa cum aveam la început cand eram disperat ca nu ma baga nici o fata in seama, dar m-am imbunatatit si mi-am imbunatatit abilitatile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã femeia nu are o baza de principii/structura/reguli morale si vreo religie incât sa-i fie rusine de Dumnezeu cred ca ar face asta, sunt sanse mari s-o faca farã urme de regret.

Fidelitatea este scrisa in ADN, sau fortatã. dar Depinde si de barbatul care e in relatia aia foarte mult. happy

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca va interveni plictiseala, desigur ca se poate intampla si asta.

| GouDidodino a răspuns:

Curiozitatea o s-o împingă si in patul altor barbati