| anonim_4396 a întrebat:

Daca stiu de fiecare data cand trebuie sa-mi vina menstruația, doar ca uneori vine mai devreme sau mai târziu cu o zi, doua, se poate numi menstruație regulata?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai menstruatie neregulata conform DECLARATIEI tale din 5 februarie anul curent!
Menstruatia regulata vine intotdeauna, fix acelasi numar de zile in fiecare luna.

vad o postare mai veche de ta unde spui ca uneori iti vine pe 1 ale lunii alteori pe 10, asta inseamna intarzieri mari iar ciclul este de TIP NEREGULAT.
De altfel chiar un medic ti-a raspuns aici, confirmand tipul neregulat, dar tot nu inteleg de ce ai revenit sa ne intrebi, cand raspunsul este acelasi: NEREGULAT!

In caz de nu-ti mai aduci aminte uite aici:
"n 5 Februarie | Nothinghere67 a întrebat:
Buna! Am un ciclu care nu e foarte regulat, mereu imi vine in perioada zilei de 10, uneori pe 1 alteori chiar pe 10... "

Uite si aici raspunsul medicului, pe care l-ai premiat acum 1 luna, iar cum il ignori:
"în 5 Februarie | corbulalbrosu a răspuns:
Ciclul tau menstrual are caracteristica principala de a fi permanent NEREGULAT datorita faptului ca activitatea hormonala se modifica mereu insa in mod diferit de la un ciclu la alt ciclu menstrual"

Acorda mai multa seriozitate raspunsurilor noastre.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual care pe o perioada de 8-9 cicluri consecutive are mereu acelasi numar de zile sau prezinta uneori/din cand in cand cate o mica abatere in +/-, dar aceasta este de cel mult 2 zile, in acel caz ciclul menstrual este catalogat si incadrat in categoria... REGULATA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e vorba doar despre +/- 1 sau 2 zile, atunci e vorba despre un c.m. regulat.

| ancaval a răspuns:

Da. E bine așa.

| Ely1234567 a răspuns:

Ai o menstruație regulată

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Nu ai nicio neregulă dacă este vorba doar despre o zi sau 2....Stai liniștită este normal să fie așa Menstruația nu are dată fixă

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Desigur, ai o menstruație regulată.