| anonim_4396 a întrebat:

Prietenei mele trebuia sa ii vina menstruatia sambata viitoare si i-a venit astazi. Tin sa va spun ca ea are o menstruatie regulata. La fiecare 4 sambete ii vine menstruatia. Dar de data aceasta i-a venit cu o saptamana inainte. Nu stiu ce s-a intamplat. Este vreo problema? Vreau cat mai multe raspunsuri. Varsta ei este de 16 ani. Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| DurtyPuppy a răspuns:

La varsta ei este normal ca la un moment dat sa aiba dereglari de menstruatie. Cu timpul o sa i se regleze iarasi menstruatia, stati linistiti ca nu este o problema.

| anonim0095 a răspuns (pentru DurtyPuppy):

Multumesc mult. M-am mai linistit.

6 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Moama panica a venit cu 24 ore mai devreme! NU E NICI O PROBLEMA! din cauze hormonale sau ce tin de sanatate menstruatia vine mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile...

| anonim0095 a răspuns (pentru drhotzu):

Am spus ca sambata viitoare trebuia sa ii vina. nu sambata aceasta. multumesc.

| drhotzu a răspuns (pentru anonim0095):

Scuze, eram obosit... ideea ramanea aceeasi big grin

| drhotzu a răspuns:

Ps: am avut o prietena care daca statea in frig ceva mai mult timp ii intarzia menstruatia...

| giulian9 a răspuns:

Bine ca i-a venit acu tongue, e normal sa varieze cu cateva zile inainte sau dupa...