| Maya89 a întrebat:

Daca tot sunteti multi aici... As vrea sa ma ajutati cu niste sugetii de nume pentru bebelusi... fata si baiat ..mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Pentru fetiță Bianca și pentru băiețel Robert, ce zici?winking
Poți adăuga și Gabriel, Gabriela.
Sună minunat! happy

19 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Ianis,Boris,Teodor,Luca,Moise,Felix
Daria,Antonia,Ruxandra,Clara,Karina

| relian a răspuns:

De ce intri aici pe TPU cind ai netul la dispozitie cu toate numele posibile si explicatiile lor si bla bla? Oare nu te faci de ris sau oare nu incerci sa arati la lume ca ai copii sau ca ai ramas si te gindesti ce nume sa le pui si nu aveai cui arata bucuria? Vezi de aia intra si restul pe aici din acelasi motiv pentru care ai intrat si tu.Scuze ca am fost nitel rautacios dar asta e.

| Maya89 explică (pentru relian):

laughinglaughinglaughing
ce te faci ca nu am consultat internetul...Crede-ma ca am foarte multe persoane in jurul meu, nu am nevoie de atentia ta.e un site in care fiecare isi spune opinia. Voiam sa vad unele optini daca citeai cu atentie vedea ca eu avea in minte ceva idei.si in al 2 rand am venit zici eu cuniste intrebari destul de logice nu cu toate prostiile laughing
nu am cerut lectii de viata

| Maya89 explică (pentru relian):

Oricum iti doresc macar jumatate din bucuriile si fericirea mea si nu vei mai fi asa rautacios cu sigurantawinking
mult suuces in viata happy

| relian a răspuns (pentru Maya89):

Hai nu te supara ca nu ai de ce.Am, zis si eu sa comentez ceva. Oricum nu am spus-o cu rautate ca de fapt nici nu pot sa fiu rau cu nimeni.Ok gata imi cer scuze daca te-ai simtit jignita sau stiu si eu atinsa cu ceva din ce am zis eu.Hai sa raspund si eu la intrebare ca dupa sa nu fiu luat la rost. Daca vrei sa pui un nume alege tu unul, adica fa tu un nume nou scurt simplu si care sa sune bine. Uite asa sa fii tu mai cu mot.Eu asa as face.Acum sa iti sugerez ceva pe moment nu am nici un nume dar pot sa fabric unu daca ma gindesc. Daca aflu un nume asa care suna cit de cit bine revin.

| Azµre a răspuns:

Teo! Crenguța! Lăcrămioara.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde numele de famile pentru ca va trebui sa se potrivesca.Indiferent de numele ales iti recomnad sa alegi si un nume de sfant.Cauta un calendar, si atunci cand se nasc micutii sa fie apropiat de ziua respectiva.De exemplu daca se nasc pana in 20 mai potrivit ar fi Constantin si Elena!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Andrei si Ana

| Oana92 a răspuns:

David, dragos, ciprian, razvan, Andrei, mihai, victor, alin, bogdan, sebastian, cristian, flavius, laurentiu, lucian, ovidiu, paul, stefan, alex

maria, rania, samira, amina, ruxandra, karina, isabela, daliana, daiana, briana, maia,

| Felys a răspuns:

Cand eram insarcinata imi placea un singur nume,si acela era de fata,nici un alt nume nu ma interesa si culmea,fata am avut,nu am vrut sa aud sugestii de la nimeni,am fost foarte hotarata in alegerea numelui fiicei mele, nu stiu ce m-as fi facut daca iesea baiat ca nu mi se parea nici un nume special, eu cred ca fiecare mama are in minte un anume nume care i-ar place sa isi strige micutul, nu te lua dupa nimeni, alege tu cu inima

| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna! Pentru baieti:david,darius,luca,robert,lucian,cristi,Andrei,flavius,iustin,marian,gaby,alex,damian.
Pentru fete:oana,loredana,beatrice,daliana,roberta,serena,talia, ioana, anca, dorina, luciana

| VictorVictoras a răspuns:

Pentru fata andrada daryana, gabryela corina, simona, adryana camelia
baiat cristi mihai Ionut, andrey maryo petrica

| Rucsiii95 a răspuns:

Fete : Roberta, Valentina, Ruxandra, Lia, Bianca, Karla, Rania, Cassandra.
Baieti : David, Rares, Luca, Federico, Raul, Codrut, Alexandru! happy

| EdyJm3k3ru a răspuns:

Fete: Raluca,Paula,Roberta, Roxana
Baieti:Alex, David, Luca, Dragos

| diditza23 a răspuns:

Fete: rebeca, taisia,rania,daria,cassiana, doinita, denisa, Diana, olivia,lavinia,maria,sara,vera, anemona, lacramioara
baieti: robert, razvan, Andrei, cosmin

| darius1001 a răspuns:

Baieti:Mihai,Alex,Cristi,Rares,Alin,Claudiu,Gabriel,Ionut,Raul.
fete:Iulia,Alexandra,Diana,Raluca,Ioana,Patrisia,Cristina,Valentina,Maria.

| bluedeyutssa a răspuns:

Fete : Sorana, Ramona, Claudia
Baieti: Mario, Andrei, Darian, Alexandru
poti de asemenea adauga cate un nume de sfant la cele alese

| Maya89 explică:

Mersi pentru toate sugerarile...as dori ceva "compatibil" pentru aman2 cum ar fi Yanis si Aryana sau David si Daria sau Denis si Maya sau Laurentiu si Anya sau Mateo si Antonia sau Rares si Geny sau Eduard si Carla....Acum sa vedem care castiga. happy
Insa asteptam si alte sugestii, sa vedem cat de interectivi sunteti.
Mersi happy

| Dydy2495 a răspuns:

Pentru fata valentina, ana maria, loredana
pentru baiat marian, claudiu, daniel