| Nolifenodeath a întrebat:

Buna,daca un baiat de 16 ani intretine relati sexuale cu o fata de 20 si ea ramane gravida si pastreaza copilu poate sa faca puscarie chiar daca baiatul nu isi recunoste fiu?
P.S Nu eu sunt tatal laughing o prietena de a prieteni mele are problema?
Arunc Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Oricum ar fi, să zicem că poate ocolește legea spune că nu știe cine e tatăl s-a culcat cu x și nici nu îl cunoaște aici poate să mintă. Acum depinde cât o duce pe ea capul.
Teoretic dacă spune adevărul da intră la corupere de minori.

16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De ce să facă pușcărie?
Cine să facă pușcărie?

| Nolifenodeath explică (pentru MMihai):

Ea sa faca puscarie
Pentru ca a intretinut relati sexuale cu un minor

| MMihai a răspuns (pentru Nolifenodeath):

Minorul tău de 16 ani, era handicapat mintal și nu știa ce dracu face?
Iar ea fiind trimisă de Satana, îl corupea pe bietul tău, minor inocent, de felul său?
Termină cu prostiile, că ești caraghios, dacă continui așa.
La 16 ani nu mai era un minor inocent, știa exact ce face.
Cucoana ar trebui să avorteze, dacă sarcina nu este prea mare.

| Nolifenodeath explică (pentru MMihai):

Sincer nici nu chinui sa te critit.
Minorul este prietenul meu cat si ea este.
Si daca avorteaza loveste in creatia domnului tu te auzi maturule ce scoti din tine.
Cum sa omori o finta umana care nici macar a vazut lumea asta
Cum am mai spus nici nu are rost sa imi pun mintea cu tine.
Dupa poza de profil vad ca esti cam batran si totusi gandesc mai bine ca tine daca vitoare nu mai veni la mine cu raspunsuri de genu asta.

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Ești un copil și nu mă lua cu tâmpenii catolice, că nu ai nici cunoștințele mele și nici cultura mea.
Populația oameni de pe planetă, ar trebui să fie de cel mult 2 maxim 2, 5 miliarde și suntem cam 8 miliarde.
În România lui Ceaușescu, oamenii cu carte, evitau sarcinile nedorite.
Se puiau în tâmpenie numai inculții, țigani români și țiganii unguri.
Țiganii cu carte, care erau la fel ca și românii, se fereau să aibă sarcini nedorite, și au adoptat obiceiurile românilor și în statistici figurează ca români, cu toate că la origine erau țigani.

În vechiul codul penal era un articol privitor la întreținerea de relații sexuale cu minori.
Nu știu ce mai zice noul cod penal, că au schimbat, și codul penal și codul de procedură penală, și nu mai știu cum este acum. Cunoscând vechiul cod penal, mi-ai scris că ea ar putea face închisoare. Nu cunosc noua legislație penală, că nu m-a interesat problema.

Oricum, nescris, părinții trebuie, / au obligația, să crească și să își educe copii până ce aceștia își termină studiile, adică până ce termină și facultatea și masteratul.
Din 2 părinți total inconștienți, care nu știu de capul lor, și care ei 2 sunt în realitate de fapt, 2 neisprăviți, ce se va alege cu copilul ăla, decât un eventual, un viitor infractor?
De așa ceva, crezi că are nevoie societatea?
Chestia cu copii dar de la Dumnezeu, este foarte discutabilă, și poate ar fi cât de cât valabilă, dar numai pentru copii doriți, din care să faci oameni valoroși, cu studii foarte înalte, masterat și chiar doctorat.
Un inginer director de uzină, poate lucra dacă vrea, câteva ore în locul unui muncitor necalificat, dar invers nu merge, că nu se pricepe, și îți încurcă treburile, de nu se poate.

Societatea are nevoie de oameni cu foarte multă carte, nu de indivizi, care nu sunt buni de nimic, și la nimic.

| Nolifenodeath explică (pentru MMihai):

Auzi domnule mihai cand ai spus ca ar trebui sa faca avort mi-a pierdut interesul sa citesc raspunsul tau asa ca te rog eu din sufletul de de copil nu mai imi raspunde la nici o intrebare si societatea nu are nevoie de oameni ca tine cum sa faca avort si spre stirea ta o sa pastreze copilu si o sa-l creasca impreuna laughing De parca ai tai a facut ceva valoros ca tine.
Numai bine.

| Oana92 a răspuns (pentru MMihai):

Asa le sti tu pe toate...

Oamenii cu '"carte" din vremea impuscatului isi permiteau sa faca avorturi ilegale sau sa faca rost de metoda contraceptive care pe atunci erau interzise! Restul nu puteau face asta...motiv pentru care"puiau".

Si in fond cam cu ce drept spui tu cuiva ca ar trebui sa avorteze? E copilul tau, trebuie tu sa il cresti, ti-a cerut tie cineva ajutorul? Suntem prea multi pe planeta? Nu uita ca si tu faci parte din aia multi...

| Nolifenodeath explică (pentru Oana92):

Mersi pentru sprijinul acordat si pentru dreptate happy

| mona a răspuns:

Nu draga, nu pateste nimic, atat doar ca isi creste singura copilul si e marcata psihic probabil pe viata, ca tatal nu isi recunoaste copilul e altceva, e problema lui si da dovada de nesimtire

| RAY a răspuns:

Nu,legal pot pastea copilu, potrivit legi
fata va vi marcata pshiologic si baiatul

| Nolifenodeath explică (pentru RAY):

Ea nu pateste nimica daca pastreaza copilu.
Adica nu va fi acuzata de corupere de minori?

| Fatamuntilor a răspuns:

Intrebarea ta tine mai mult de legislatie, poate era mai bine sa pui acolo.
Minorul, depasind varsta de 15 ani nu poate acuzat de corupere de minori pentru ca citez (art.218, cod penal)Art. 218. - (1) Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 15 ani, se pedepseste cu inchisoare stricta de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.

DECI, logic, eu ma gandesc, ca fata poate cere linistita pensie alimentara baiatului chiar daca e minor.
E clar ca amandoi stiau bine ce fac.

| Nolifenodeath explică (pentru Fatamuntilor):

Da dar nu cred ca o sa ceara pensia alimentara ca raman impreuna si il cresc acum pana face copilu 18 ani o sa-l ajute parinti lui.

| Felys a răspuns:

Pai daca nu o reclama nimeni de ce ar face puscarie, daca el nu iti recunoaste copilul nu vad ce interes ar avea sa o mai si reclame, plus ca e greu de crezut ca ea l-ar fi fortat sa intretina relatii sexuale, cu siguranta a fost ceva liber consimtit de ambii

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Legislatia in cazul acesta se aplica prin coroborarea mai multor legi.In final-nu e nevoie de amanunte-baiatului nu-i revine nici un fel de obligatie legala, daca actul sexual nu a avut loc prin constrangere. Orice avocat, in cazul unor eventuale pretentii din partea fetei, poate intoarce cauza impotriva acesteia, invocand coruperea minorului.