| Lila_1943 a întrebat:

Bunabig grinas vrea si eu niste sfaturi bune in privinta cum ar trebui sa ma comporta cu prietenul meu.eu sunt o fire mai independenta, el e baiatu de casa, nu ma deranjeaza asta, bine suntem ff diferiti si prietenele imi spun ca eu merit ceva mai bun[tot imi zic ca e cam urat pentru mine, dar mie nu`mi pasa pentru ca eu asa il iubesc]. ai mei imi zic sa nu pun suflet ca o sa sufar iar, dar nu stiu e cam inevitabil sa nu pun suflet...tot am avut certuri si mi`e frica ca din cauza acestor certuri la un moment dat il voi pierde si nu vreau astacrying. pentru ca e ff de trebuie orice face pentru mine, ma iubeste numa eu is problema pentru ca asa vrea sa il am mai mult timp alaturi, da ai lui nu-l lasa ca zice ca are de invatat...acma abia astept sa vina vara si atunici cred ca nu imi va tot vb de teme si vom fi mai mult timp impreuna, dar pana atunci ce sa fac ca sa nu-l pierd, cum sa ma controlez sa nu ajungem la certa?sad

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fi si tu mai calma si nu intentiona sa aprinzi scanteia, si ai sa vezi ca va fi bine.

| Carmen a răspuns:

Fii alaturi de el, intelege-l si iubeste-l asa cum e!

| cosminnnellu a răspuns:

Lina cum poti sa ne intrebi cum sa te comporti cu el? te comporti cum esti de cuviinta,nu asculta ce zic prietenele si nu te teme de sentimentele tale pentru el si nu mai gandi asa traieste clipa! daca u gandesti``il voi pierde il voi pierde`` asa se va intampla,daca nu te gandesti la asta nu se va intampla si acum un sfat bun cand va certati lasa si tu de la tine,acum nu o putea si el sa iasa asa de des si din cauza parintilor,u poate vrei sa fi mereu cu el te inteleg dar acordai si un pic de libertate sa nu il sufoci si sa fac o paranteza,stiati voi fetele ca desi exista iubire in relatie uneori vrem sa iesim si noi la o bere cu baietii fara voi? niciodata nu ne dati libertate si ziceti ceva de genu``sunt mai importanti prietenii decat mine`` nu e adevarat,desi iesim des cu voi uneori vrem si noi sa fim mai libertini deci chiar e bine si un pic de libertate, sper ca ti-am fost de folos si stai linistita nu il vei pierde, dar nu sta 24 din 24 pe capu lui pup

| CristiPavel a răspuns:

Sa nu-ti fie frica sa-l pierzi, vorba aia, de ce ti-e frica nu scapi. Pregateste-te sa fii tot timpul libera si independenta si atunci ii vei oferi libertate, nu-l vei sufoca, iar sansele ca el sa plece sunt tot mai mici.

Cum sa fii astfel, am scris cateva randuri aici: http://castigatimp.com/alege-sa-fii-liber-si-independent/

Pentru a te controla mai bine, e nevoie sa nu te controlezi. :))

Adica nu te lupta cu tine insuti, vei fi mai calma si astfel mai putin nervoasa.

Daca te intereseaza mai in detaliu, poti citi de aici cum sa faci asta:
http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/