| Pyvatep a întrebat:

Buna ziua scriu de pe contul soțului meu. Am o problema. Povestea mea începe cam asa...Sunt de 4 ani de zile cu iubitul meu care are 32 de ani și eu 26 am venit pentru el dintr'o țară străină doar ca sa fiu cu el! Trei ani de zile m-a ținut el pe bani lui mi-a luat tot ce mi-am dorit m-a dus in vacante si sa comportat frumos cu mine el nu este genul care sa se certe sau sa înceapă un scandal! El a avut o iubită înainte de mine timp de 6 ani si sta aproape de noi.de aici a început totul.eu sunt geloasă poate extrem si el știa dar a crezut ca o sa ma schimb l am verificat pe telefon si am vazut ca a vorbit cu respectiva si a șters apelul si nu mi-a spus.cand l-am pus in fata faptului împlinit a recunoscut! De atunci am devenit extrem de geloasă am început aproape in fiecare weekend sa ma cert cu el sa i reproșez ca ma înșeală si minte cand iesim pe strada i fac crize ca se uita dupa altele si de trei ani persista! Îl controlez in fiecare zi fiecare mișcare la început a acceptat imi explica ca nu i asa dar acum de vreo trei luni s-a schimbat total! Înainte el făcea sala timp de vreo 2 ani a renunțat sa stea cu mine dar de vreun an s-a apucat iar si acum începe iar problema.nu iese nicăieri fără mine sau sa plece noapte de acasă dar tot timpul cand merge la sala in weekend mai ales se aranjează se epileaza si multe alte.si eu simt ca are pe alta acolo ca acum este mai distant cand vreau sa discut nu imi mai accepta crizele imi spune ca s-a saturat de poveștile mele ca eu nu am alte povești înafară de ''ai fost la tarfe'' sau ''ma inseli'' acum se enervează usor si ma si jigneste imi spune ca el cu mine nu se poate distra nu poate iesi din casa nu putem avea prieteni sa iesim ca eu cred ca se culca cu femeile lor! Ma simt foarte rau nu pot dormi nopțile el nu mai vrea sa ma faca sa inteleg sau sa mi dea răspunsuri si acum de curând s-a intamplat ceva! In weekend el sta cam 3 ore la sala într-o zi a venit pe la ora 15 si pe la ora 18 am facut dragoste dupa eu i-am verificat chiloți cu care a venit de la sala el si i-a dat înainte să facem dragoste jos si am vazut niste pete albe care eu cred ca erau cu sperma atuncea i-am facut scandal si el a zis ca sunt nebună a aruncat chiloții pe jos a zis ca sunt cea mai proastă femeie ca de 4 ani i controlez toate mișcările si ca am ajuns sa i verific si chiloți si el știa că il verific mereu la chiloți si la telefon si mi-a zis ca is paranoia si ca astea sunt in mintea mea numa ca dacă avea pe altcineva ma părăsea de mult nu mai stătea cu mine ca oricum eu nu i aduc bucuri numai certuri in fiecare weekend si ca el a stat cu mine ca a crezut ca o sa ma schimb si m-a trimis la un psiholog dar a zis ca se pare că eu nu ma mai schimb.inca nu am fost la psiholog! El nu vrea să recunoască ca ma înșeală si eu simt asta plus de aia de ce ar avea sperma pe chiloți ca altceva nu avea ce sa fie de ce se aranjează atâta de ce sta 3 ore la sala de ce imi spune ca ne despărțim dacă nu merg la psiholog si imi revin ca el nu mai vrea o persoană care să se certe mereu cu el sau sa i spuna toată ziua ''ai fost la tarfe''! El doar cand merge la sala are ocazia să mă înșele ca in rest e toată ziua cu mine! El nu începe certuri cu mine niciodată se comporta frumos cu mine doar cand incep eu cu crizele atunci imi vorbește urat si ma face nebună! Eu sunt o persoana corecta nu înșel sunt cuminte am grija de el cand nu lucrez merg cu mâncare la el la munca îl pregătesc si el stie ca sunt cuminte dar singurul lucru care il deranjează la mine este ca ma cert tot timpul cu el si ca i fac crize de gelozie! Imi doresc foarte mult sa nu mai sufăr si sa ma gandesc zi de zi ca sunt înșelată ma macină în interior simt ca ma înșeală si el nu recunoaste si mi-a spus sa imi gasesc altul mai bun sau sa ne despărțim dacă nu am incredere in el si nu sunt fericita ca si el s-a saturat si ca asta nu e relație! Va rog sa ma ajutati sa mi spuneti ce sa mai fac si ce credeti despre înșelat dacă am motive sau sunt eu foarte exagerată sau chiar imi da motive si de asta sa răcit fata de mine si il deranjează asa tare cand i spun ca ma înșeală! Plus de aia eu cred ca faza cu chiloți ca era sperma pe ei cred ca a fost un motiv foarte întemeiat sa cred de înșelat.el a zis ca nu face teoria chiloților ca exagerez ca putea fi altceva dar eu nu cred ca altceva nu avea ce sa fie! Imi cer scuze daca v am deranjat si am scris asa mult nu mai pot ma consum zilnic si aicea nu pot sa merg la psiholog ca sunt într-o țară străină si nu știu foarte bine limba sa ma pot exprima corect! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tiai inselat sotul cu miroşi chiloții. Nu e corect din partea ta https://youtu.be/fj3zbNt_ZJ4

| Violleta2022 a răspuns:

Troll
Pe topicul postat acum 1 ora erai barbat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ai spus cu ce am putea sa te ajutam. Vrei o parere sau un sfat?

In mod normal, el ar trebui sa iti dea increderea si siguranta de care ai nevoie, pentru a nu te mai gandi la asta.
Iar tu, nu ar trebui sa fii asa de stricta si de paranoica legata de aceste lucruri. Pentru ca daca el vrea sa te insele, indiferent ce faci, poate sa o faca. Daca stai tu sa "il pazesti", nu inseamna nimic. Chiar si daca l-ai impiedica sa o faca, faptul ca el ar face-o, dar nu o face din cauza ta, te ajuta cu ceva? Nu cred. Chiar daca nu o face, dar sta cu gandul la asta, te face da te simti mai bine? Nu cred.
Nu "il tine" cu forta.
Lasa-l liber.

Daca el vrea sa te insele si tu stii ca o face, atunci desparte-te de el si gata.

Plus ca daca faci toate astea, sigur o sa se sature la un moment dat. Incearca sa fiti ca atunci cand v-ati cunoscut. Asa o sa va ajute sa va cunoasteti mai bine din nou.

Altceva nu prea avem ce sa facem. Incearca sa mergeti la terapie de cuplu, poate ajuta si asta.

Bafta!

| J0B0MAT a răspuns:

Stai, ai și soț și iubit?

| Superior a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nici nu am ajuns la al treilea rand ca asta m-am intrebat si eu.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu stii romana, incurci cuvintele si astia te ataca, mentalitate romaneasca. Nu am citit tot, dar na. atacand unii, rasfatand altii.