| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Bunahappy Dau funda la cel mai folositor raspuns si la restul vot:

"Cum as putea determina un barbat sa avem o relatie de prietenie? Noi am avut o incercare de a fi impreuna si nu a mers(fratele meu de 23 de ani era impotriva, eu nu vroiam sa o fac cu el, era distanta, diferenta de varsta). Apoi imi tot repeta sa vad in el doar un simplu amic. Am vorbit vreo doua luni ca amici. Ma rog, eu vroiam sa ne impacam. L-am iubit enorm. A fost primul care m-a sarutat. Apoi ne-am impacat si ne-am certat dintr-o prostie: ca el era ocupat cu munca si eu nu eram de acord sa stau fara el o luna de zile(cat trebuia el sa lucreze in alt oras). In fine, acum imi doresc enorm de mult sa fim prieteni foarte buni. Vreau sa fie fratziorul meu. I-am cerut frumos nr de telefon pe mess, mi l-a dat. Am tot insistat eu ca vreau sa vorbim ca si amici si daca pot sa-l sun. Mi-a cerut nr meu si a zis ca ma suna el cand o avea semnal bun(ca el sta la tara si nu are semnal acolo). Si ce sa fac? Il vreau DOAR ca prieten foarte bun, m-am hotarat la asta. Dar cum sa-l fac sa inteleaga ca vreau doar asta si nu o impacare? Adica nici macar nu stiu de ce vrea sa ma sune... Cum sa ma comport cu el ca sa ajunga sa tina la mine si sa vorbim cum o faceam odata despre absolut orice. Asta am iubit cel mai mult la el: ca puteam vorbi cu el, ma siumteam eu bine sa vorbim. Iubirea mea cred ca acum s-a transformat mai mult intr-un fel de admiratie sau nu stiu. Deci cum sa fac? Ce sa-i zic lui la telefon? Funda

P. S: el are 26de ani si eu am 16(Repet, nu vreau sa ne impacam. Vreau sa fim prieteni dar nu stiu cum).

Si inc-o intrebare: credeti c ae posibil ca intre doi fosti iubiti sa se formeze o prietenie? O relatie frate-sora? Avand in vedere ca noi am avut parte doar de 2 intalniri si cateva luni de vorbit la telefon/prin mesaje. "

Răspuns Câştigător
| sticks_2956 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea ta!love struck
Cunosc un caz similar cu al tau in care fata a asteptat sa termine liceul, dupa care s-a logodit cu respectivu, si acum se iubest la maxim si sunt foarte fericiti impreuna! Eu zic sa mai ai rabdare putin, pentru ca sti, relatia dintre un adult si un minor nu este vazuta cu ochi buni(poate de ici si cu fratele tau, care e total impotriva, app, e frumos sa ai un frate asa grijuliuwinking ), asa ca ai destul timp la dispozitie sa te indragostesti, sa cunosti si alti baieti, sa vezi cum sta treaba cu dragostea astalove struck, apoi cu mult mai multa experienta, in viitor ati putea incepe o relatie serioasa!
Si la intrebarile pe care le pui tu:incearca sa nu il presezi, poate a avut o discutie cu fratele tau din care a iesit cam sifonat, poate ca vrea sa fie singur pentru o vreme, si cred ca da, ati mai putea avea inca o relati frate sora, de ce nu?, poate va indragostiti din nou!happy
Oricum, timpul le rezolva pe toatehappy...Multa bafta!happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Of si tu, lasa omul impace nu vezi ca nu are minte? Cautati prietene de varsta ta nu un adult de 26 (ani).

| kosty1986 a răspuns:

Parerea mea este ca niciodata nu veti putea fii doar cei mai buni prieteni (sau frate sora) din cauza ca dupa ce a fost intre voi nu se poate. Sa zicem ca va veti intalnii fata in fata dupa ce ajungeti la intelegerea prin telefon ca sunteti cei mai buni prieteni, nu exista sa nu se starneasca cevaul ala ce a fost intre voi si sa vreti cel putin unul dintre voi sa reincercati legatura chiar daca nu pe moment dar in timp tot se va intampla. Asa ca parerea mea este sa incercati sa fiti impreuna daca va mai doriti daca nu simple cunostinte. (Si din cate vad tu esti si confuza nu stii exact daca il vrei ca prieten sau ca si iubit, dar de vina e varsta si inceputul tau in ale dragostei)