| Iubibila01 a întrebat:

Dau fundita :X. In vacanta de Paste am cunoscut un baiat, am tot vorbit(suntem din localitati diferite), dar de cand a inceput scoala(suntem la liceu in acelasi oras), am iesit la suc de mai multe ori, ne-am vazut si azi, (dar am stat doar vreo 20) deoarece trebuia sa luam autobuzul. Chestia e ca noi ne intelegem foarte bine, vorbim des la telefon, ma suna in fiecare zi. Dar, nu stiu ce sa fac...eu tot astept sa ma sarute, sau sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, dar nu se intamplat inca...cred ca e mai timid. Tot timpul cand ne despartim, sau terminam de vorbit la telefon imi spune "sa fii cuminte ". Ce ma sfatuiti sa fac? Sa il pup eu, sa mai astept, cum sa aduc discret vorba despre faptul ca vreau sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| cosmin2344 a răspuns:

"sa fii cuminte" ti-ai raspuns implicit prin insasi intrebarea pusa.sunt cuvinte ce ne ajuta intr-un fle sau altul sa nu ne dezvalui sentimentele direct. Cu siguranta ca si-ar fi dorit sa-ti spuna:nu-ti face pe altcineva, ma ai deja pe mine, te sun in fiecare zi, vorbim radem si povestim,, inseamna k te plac al naibii de mult.Deci,asa cum tabla de sah se vede mai bine privind-o de sus,fii linistita k eu intrevad o idila de vis, si e mult mai bine sa nu indrazneasca sa te sarute asa repede, e un semn vizibil de sensibilitate si emotivitate. vrei sa vezi o privire ce o vei uita niciodata in viata, o privire despre care vei povesti nepotilor cand vei avea. spune-i sa inchida ochii ca are o geana cazuta ce ameninte sa-i intre in ochi, apropie-te si pune-ti gura pe a lui, daca faci asta ai tu o funda de la mine. abia astept sa-mi povestesti..nu scrie niciunde ca el trebuie sa te sarute primul. te pup cu drag

| Iubibila01 explică (pentru cosmin2344):

Genial raspuns :X

| Iubibila01 explică (pentru cosmin2344):

Nu pot sa iti trimit mesaj, nu stiu de ce, dar...Pai am facut ce ai zis si a fost placut surprins. Acum suntem impreuna, si ne intelegem ok happy. Multumesc pentru ajutor :*. Este frumos si imi este drag, dar sunt cam geloasa laughing. Sper sa vezi asta

| cosmin2344 a răspuns (pentru Iubibila01):

Vei mai avea cu siguranta nevoie de sfaturi. daca este asa de frumos, si totusi nu ezita sa ma atentionezi cand ai nevoie de ceva. daca iti las o adresa ceva unde sa ma poti gasi..hai te pup papusiko si ai grija de iubirea ta..de a ta intelegi?

10 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

Eu cred ca te place oh go on si vrea sa fie cu tine, dar n-are tupeu sa te intrebewinking Incearca sa-l intrebi tu smug si daca ai tupeu, saruta-l. happy

| Silviu591 a răspuns:

Fa tu primul pas..nu astepta aiurea

| Luiyza a răspuns:

Daca te iubeste te va saruta pana la urma.

| Deliiiaaa a răspuns:

Eu zic sa il intrebi tu.Si daca o sa zica da atunci ai ocazia sa il si saruti.
Si discutia asta poti sa o incepi cand nu mai aveti ce vorbii si poti sa incepi asa:
-(numele), ma placi?
Si vezi ce raspunde. Daca spune iar da atunci poti sa il intrebi.

| LulyXOXO a răspuns:

Ar trebui sa ii demostrezi ca il placi prin gesturi sau pur si simplu sa eu spui happylove struck

| AlexFcrb a răspuns:

Mai bine ai face tu primul pas. Ca pana la urma daca nu se va intampla nimic. O sa va plictisiti sa asteptati happy Si apropo cati ani ai?