| anonim_4396 a întrebat:

De aproape un an cunosc un tip, nu acorda atentie prea multor persoane si refuza pe cineva cu usurinta. Pana acum 3 luni nu vorbeam prea mult, nu ieseam impreuna, uneori nici nu ne salutam, dar iarna aceasta am inceput sa petrec mai mult timp pe langa el. La inceput credeam ca e doar impresia mea, dar si prietenii mei au remarcat felul in care ma priveste. Dupa cateva saptamani de cand ne vedeam mai des, intr-o seara m-a dus acasa, iar dupa asta am vorbit pe mess si in mod indirect mi-a spus ca ma place, peste cateva zile insa, mi-a zis sa nu-l inteleg gresit, dar ma place ca pe o amica. Auzind asta m-am linistit, dar a urmat o petrecere unde l-am invitat si pe el, totul a mers normal, pana cand a inceput sa fie mai apropiat de mine si chiar ne-am sarutat de cateva ori. In timp ce-l sarutam l-am intrebat daca ma place si a raspuns nu. Am mai vorbit la cateva zile dupa asta si inca nega faptul ca ma place dar nu ezita sa-mi spuna ca m-a sarutat din proprie initiativa. Acum cateva zile am iesit din nou impreuna, l-am observat din nou privindu-ma pe tot parcursul serii, iar la sfarsit cand i-am spus ca mi-a lipsit (pentru ca ne vedem cam de 2 ori pe saptamana) mi-a spus ca si eu i-am lipsit. El e o persoana complicata, nu inteleg ce e in mintea lui de fapt. Oare chiar ma place si nu-mi spune pentru ca nu vrea sa-mi dea satisfactie? Am incercat sa vorbesc cu el despre asta, dar stie foarte bine cum sa jongleze cu cuvintele si sa ma faca si mai confuza. Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

E tipic baietilor mai misteriosi care vor sa te cucereasca prin gesturi si fapte din`astea. El vrea ca tu sa nu il consideri un baiat obisnuit caruia ii poti da papucii in secunda 2. Vrea sa te cucereasca intru totul, sa iti arate ce ai de pierdut daca ii ratezi.
Sunt un tip de baieti foarte interesanti dupa parerea mea, nu ca aceia care nu stiu decat sa se uite dupa fundul fetelor si sa le fluiere.
Ai grija ce faci pentru ca e chiar mare pacat sa ratezi asa un baiat

| MasterYoda a răspuns:

****-l!

| DraGutZUul a răspuns:

Spune-i direct:ma placi sau nu, ca trebuie sa stiu sa nu mai umblu dupa tine asa aiurea, sa gasesc pe altcinevawinking