| SIsi321j a întrebat:

Hei. Am o problema. imi place de un baiat cu 2 ani mai mare si lui ii placea de mine. Acum 1luna ieseam la intalniri si ne sarutam, dar nu eram impreuna pentru ca nu m-a intrebat.... Intre timp am inceput sa ne certam, el a inceput sa ma minta si am inceput sa il evit, dar dupa am inceput iar sa vorbim, 2 zile.
Acum s-a impacat cu fosta si sunt foarte trista.... Nu mai imi place asa de mult de el, dar imi place destul si ma gandesc la el si la cat de repede m-a uitat, incontinuu... plang si chiar m-am taiat.
Cum pot sa trec peste? Nu e deloc usor. Help me please sad.

PS: Nu isi batea joc de mine pentru ca l-am intrebat fata in fata si a spus privindu-ma in ochi ca nu.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Orice baiat iti poate spuna chiar si privindu-te in ochi ca nu isi bate joc de tine, daca tu asta vrei sa auzi, deci nu ar trebui sa crezi decat daca ti-ar fi demonstrat. Uita-l pur si simplu, gandeste-te ca e cu fata aia si tu nu mai ai sanse sa fii cu el, si nu cred ca vrei sa fii roata de rezerva ca atunci cand se desparte de aia sa fie cu tine. Nu stiu cat ai accepta, dar iti spun ca ar trebui sa gasesti si tu un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, cu care sa ai o relatie serioasa, si sa nu se duca la alta! Bafta si Craciun fericit!