| lovemylive a întrebat:

Buna,de cateva zile ma doare capul,ametesc, imi vine sa vomit, ma doare f tare mijlocul, poate fi din cauza ca trebuie sa ii vina menstruatia? nu e prima oara cand ma simt asa inainte sa imi vina, dar a am avut si un contact neprotejat acum 10 zile dar nu s-a terminat in mine, sunt speriata sad din ce cauza credeti ca ma simt asa? sad

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Probabil trebuie sa-ti vina
asteapta menstruatia, iar daca intarzie dupa 7 zile fa un test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Este bun si sfatul lui wolder dar te spatuiesc sa iei calciu acum daca te simti asa si sa mananci mai multe proteine(lapte, oua, branza).Si daca tot te simti rau du-te la doctorul de familie.Multa sanatate!

| Lavii007 a răspuns:

Sarcina nu se manifesta asa repede. Cel mai probabil e din cauza ca trebuie sa iti vina.

| Ioana011 a răspuns:

Asteapta menstruatia, daca nu iti vine inseamna ca esti gravida. Si daca nu a ejaculat in tine pana exista o preejaculare, acea substanta care va " uda " care se foloseste ca un lubrefiant si contine spermatozoizi. Este mica probabilitatea ca sa ramai din cauza acestui lichid, dar nu imposibil.

| Cristina_Silvia_Cristina_Silvia_1990 a răspuns:

Trebuie sa iti vina nu te speria spune-i mamei tale totul

| Futhakari a răspuns (pentru Cristina_Silvia_Cristina_Silvia_1990):

Unele lucruri greu le zici la pariti, nu stii cum vor reactiona voi fi cu ochii pe tine tot timpu si la wc laughing