| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de câteva zile nu ma simt bine, as dormi într-una, ma doare capul, defiecare data când fumez o tigara dimineața ma simt rău imi vine sa vomit. Vreau sa precizez ca am avut contact sexual cu prietenul meu pe data de 8 ianuarie neprotejat, când s-a terminat crede ca a curs foarte puțin in mine, dar nici el nu este sigur. Oare sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul in care am presupune ca s-ar fi format o sarcina (ipotetica), si in acel caz ar fi ABSOLUT IMPPOSIBIL sa apara si sa se produca chiar si cea mai mica si neinsemnata simptoma de sarcina, dupa trecerea a nici cel putin 3 saptamani (doar 19 zile) de la data la care a fost intretinut actul sexual. Starile amintite de tine, in niciun caz NU sunt provocate de o sarcina fiindca in acest moment o eventuala sarcina se reduce la o simpla celula microscopica care inca NU intra in relatii de interactionare cu organismul femei. Starile de rau, de voma si durere de cap sunt provocate de gudroanele si nicotina care prin intrarea si fixarea lor in sange, scade nivelul de oxigen existent in hemoglobina si astfel si capacitatea de oxigenare a sistemului nervos din creier. Astfel apare si durerea de cap si oboseala. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fii gravida.

| Ionela2243 a răspuns (pentru Emilian65):

Chestia este ca nu știu dacă am fost in perioada fertila.

| Passatb6 a răspuns:

Inseamna ca sunt si eu insarcinat. E grava, baga-mi-as...