| Constanta0011 a întrebat:

Atunci cind o fata si un baiat se plac, dar baiatul este prea timid sa-i spuna asta fetei. Insa el in viata de zi cu zi este foarte dur. Cine ar trebui sa faca primul pas? Sai spun eu ca imi place de el sau sa astept sa-i vina mintea la cap si sa-mi spuna el?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa-i faci tu primul pas daca este asa timid

| neutrino a răspuns:

A doua varianta.

| MiruD a răspuns:

Daca vezi ca el e mai timid, fa tu primul pas, pana nu ti- l ia alta.winking

| Cristian201 a răspuns:

Parerea mea : nici una nici alta, tu da-i de inteles prin limbaje nonverbale delicate ( adica nu foarte expresive ), si asteapta si de la el, si usor usor imprieteniti-va si cunoasteti-va! ^_^

| Constanta0011 explică (pentru Cristian201):

Pai deja suntem prieteni buni si ica stam intro banca ce sa mai fac.

| Cristian201 a răspuns (pentru Constanta0011):

... prin ce definesti "suntem prieteni buni"? chiar va vorbiti mult, si despre aproape orice? sau doar stai cu el in banca si il privesti?