| Andreea130995Sa a întrebat:

Buna! De ceva timp am inceput o relatie cu un baiat, totul foarte bine pana la capitolul "sex".
Doarme la mine, ne sarutam, ne atingem toata noaptea si apoi ne punem la somn.
De fiecare data cand suntem pe aproape de actul in sine, e obosit sau il doare ceva.
Tin sa precizez ca am 28 ani ani si consider ca sexul e foarte important intr-o relatie.
Asadar, mi-am luat inima "in dinti" si am incercat sa discut cu el.
Asa ca, aseara in sfarsit am trecut la urmatorul pas.
E micuta si curbata tare in jos, probabil asta era si problema.
Eu nu pot sa spun ca as avea o problema cu asta, deoarece la fiecare incercare de introducere, aceasta "murea".
Asa ca nu stiu daca ma deranjeaza mai tare faptul ca e curbata sau ca pur si simplu nu putem intretine actul sexual.
Niciodata n-am mai trecut prin astfel de situatie, pur si simplu nu stiu cum sa gestionez lucrurile si sa nu-l fac nici pe el sa se simta prost.
Ajutati-ma cu un sfat, va rog!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

E insecure, foarte emotionat, probabil crede ca vei avea o problema cu dimensiunile lui. Daca nu ai, atunci el trebuie sa stie lucrul asta. Si trebuie sa il faci sa te creada, nu doar sa o spui asa. Sa se simta safe. Pe masura ce capata incredere in tine si in faptul ca tu esti ok cu el asa, problemele cu erectia vor disparea.

Daca insa ai o problema cu "hardware-ul lui" atunci ar fi fair sa ii spui si poate chiar sa inchei relatia. Sunt de acord cu tine, sexul este o componenta importanta a unei relatii si compatiblitatea din punct de vedere sexual este mai mult decat necesara pentru o relatie serioasa.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se parte ca el este incapabil anatomic, sa faca sex, de aceea refuza sau se eschiveaza.

| Andreea130995Sa explică (pentru Violleta2022):

Vaai...
Inca sper sa nu fie asta problema, desi ma gandesc la ce e mai rau.

| dullcat a răspuns:

La aproape 30 sunteti deja adulti, el e barbat, nu baiat.Din ce ai scris aici pare ca relatia nu este cine sti ce. Daca el are probleme trebuie sa mearga la medic.

| Andreea130995Sa explică (pentru dullcat):

Nu este cine stie ce, mai degraba este un inceput de relatie (aprox. o luna de zile).

| dullcat a răspuns (pentru Andreea130995Sa):

Si atunci de ce mai stai cu el? Cand iti dai seama ca nu exista nimic intre voi trebuie sa iti vezi de drumul tau.Relatiile nu se bazeaza numai pe sex.

| Marius22222222222 a răspuns:

Hai in privat

| anonim3248 a răspuns:

Ca să nu pierzi vremea degeaba cu el îi spui foarte frumos că nu crezi că veți avea un viitor împreună și el va înțelege motivul și vă veți despărți fără explicații.

| Andreea130995Sa explică (pentru anonim3248):

Asta e un punct destul de greu, la care m-am gandit si ma gandesc in ultima perioada foarte mult.
Eu sunt sigura ca el intelege motivul, dar n-as vrea nici sa-l subestimez.
As vrea sa-l pot ajuta, dar simt ca ma pierd pe mine.
Stiu, se bate cap in cap tot ce spun.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Ti.as răspunde dar probabil ești troll, asa ca...

| Andreea130995Sa explică (pentru OSLOMELBOURNE):

As aprecia un eventual raspuns happy

| Bobbi1234 a răspuns:

Nu e nici o problema ca e curbata sincer. Multi barbati au un astfel de penis. Problema e la el de se fereste sa faceti. Incearca sa discutati pe acest subiect. Succes.

| Hrea12345 a răspuns:

Puneio in atele. Vezi daca gasesti orteza pentru ea.