| QiCKaaTc a întrebat:

de ceva timp. am inceput sa plac o fata cu care ma intelegeam perfect. eram BFF, vorbeam zilnic. ii faceam complimente, etc. totul mergea oarecum perfect. Dupa vacanta de Paste, nu ma mai baga in seama. aproape deloc. Cand o salut. mheh, imi face si ea cu mana, parca n-as exista, la mesaje nu-mi raspunde ( in care o intrebam daca e suparata ). Sa renunt? n-as vrea, dar...

FUNDA!

2 răspunsuri:
| Renard a răspuns:

Nu ar fi mare mirarea ca ea să-şi fi găsit pe cineva în această perioadă sau să fie doar atrasă... Best Friends Forever (moda aceasta e destul de complicată pentru mine, când putem fi cei mai buni prieteni) cred că doar tu ai crezut din moment ce ea indirect se desprinde de tine. O altă versiune ar fi ca ea să-ţi citească emoţiile şi să nu dorească să-ţi dea speranţe şi de aceea te "înţarcă". Oricare ar fi situaţia eu cred că tu ar trebui să-i accepţi atitudinea şi cel puţin o vreme să nu o mai "deranjezi" (şi eu urăsc lucrul acesta, intenţiile mele bune să devină un deranj, e chiar aiurea). Aşa o să-ţi dai seama dacă într-adevăr îţi simte lipsa.

| WhiteLover a răspuns:

Ma gandesc ca poate a inceput sa simta si ea ceva pentru tine, si nu vrea sa strice prietenia dintre voi asa ca mai bine te evita.sau a gasit pe cineva si nu vrea sa te raneasca... daca sunteti atat de buni prieteni nici nu trebuia sa te gandesti la ideea de a renunta happy