| Pufuleţ16 a întrebat:

Totul se rezumă la o fată pe care oarecum o plac.De când a început vacanţa până acum o săptămână ne înţelegeam bine ( vorbeam zilnic, glumeam ) iar acum de- abia ce mai vorbim. Ce să fac? (mai mult)

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ofera-i spatiu.
Este posibil sa fii exagerat prea mult cu aceasta conversatie.
Exista multe posibilitati pentru care sa nu mai mearga aceasta conversatie, fie ati "consumat" toate subiectele de discutie, fie ea si-a pierdut atractia fata de tine.
Sunt multe posibilitati, nu putem sa-ti spunem exact de ce se intampla asta.
E posibil sa-i fi spus ceva ce a suparat-o, e posibil ca ea sa fi ajuns la concluzia ca nu esti genul ei, la fel de posibil este sa fie plictisita, sau sa-ti fi raspuns de la inceput din bunsimt, nefiind atrasa de tine, iar acum ca a vazut ca tot insisti sa se distanteze.
Exista mult mai multe posibilitati, eu am enumerat cele mai frecvente cauze pentru problema ta.
Ce sa faci?
Dupa cum am spus si mai sus, ofera-i spatiu, daca-ti va simti lipsa te va cauta ea, sau iti va da de inteles, iti va da un semn.
Sau in cazul in care nu primesti acel semn poti incerca tu sa-i dai din nou un mesaj, si in functie de cum reactioneaza la acesta sa vezi ce trebuie sa faci.
In primul rand e esential sa vezi daca ai gresit, daca da, unde, si sa incerci sa nu mai repeti aceasta greseala.
Daca iti raspunde ca la inceput, e bine, trebuie sa incerci sa mentii aceea conexiune, si mai apoi sa incerci sa mutati aceasta conversatie in realitate.
Dar daca in schimb nu mai merge conversatia, trebuie sa te conformezi si sa te retragi.
Nu are rost sa insisti daca conversatia nu merge.
In rest, dupa cum am mai spus:
Mereu o lectie, niciodata un esec!