| Exeemii a întrebat:

De ceva timp imi place de un tip. E foarte timid laughing Si eu sunt la fel >: Acum cateva zile am iesit in oras cu el si o prietena, cu prietenul ei. Cand m-am intalnit cu el nu putea sa lege 2 cuvinte in fata mea. Si eu simteam pe interior ca mor. Stiu ca ma place pentru ca mi-a zis pe mess. La randul meu, i-am zis si eu ca-l plac. Peste 3 saptamani e SF. Valentin si vreau sa fiu cu el pana atunci. Ce ma sfatuiti sa fac, ca sa nu mai fiu asa de timida si sa-l fac pe el sa aiba mai multa incredere in el? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Prima data fa-ti curaj.Fa ceva indreznet: tinel de mana, imbreatiseazal mereu si cel mai mult sarutal (nu te teme de lucruri ca nu stii sa saruti, iti garantez ca totul vine din inima dacal placi). Siti garantez ca dupa sarut nu va mai dormi toata noapte pentru ca se va gandi la tine.Si pentru ca va vedea ca il iubesti mult ii va veni si lui curajul si va face chiar el primul pas.Dai o sansa baiatului.
Daca nu reusesti da-mi id lui si vorbesc eu cu el si o sa-ti zic de cei timid.OK?
Sper ca ti-am fost de folos.

7 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Vorbeste cu el, incearca sa fi tu mai deschisa, daca te vede pe tine ca esti deschisa se va deschide si el, nu trebuie sa-l fortezi foarte mult, nu ii spune sa vb si el, vorbeste tu si el cand va obs ca esti ok, si el va vorbi...succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate asta asteaptabig grin.sf valentinlaughing

| xBadGirl a răspuns:

Păi încearcă să vorbeşti cu el pe mass. Să-i spui că ar trebui să nu mai fiţi aşa timizi. Când vă întâlniţi, dacă nu se apropie el de tine, înfruntă-te şi apropie-te tu de el! Jucaţi-vă adevăr şi provocare, şi o pui pe prietena, ta să îl provoace să te sărute, să te ţină de mână sau să te strângă în braţe. Cu timpul el nu va mai fi la fel şi nici tu! Succes :* Fundă?batting eyelashes

| yoo2000 a răspuns:

Faci tu primul pas...cum fac fetele de obicei

| DaniiAdrian a răspuns:

Incepeti sa vorbiti la telefon, asa o sa prindeti putin mai mult curaj unul cu altul.
Si incearca sa deschizi subiecte de iubire, vrajeli d'astea happy:*

| bogumors69 a răspuns:

In primul lasa emotiile la o parte ca nu te ajuta cu nimic.Crede-ma el este mult mai emotionat decat tine. Daca ai fi tu prima care se deschide fata de el i-ai usura munca.
Multor fete le este frica de prima intalnire ( oare arat bine? oare ma va placea? etc) dar voi cum ati trecut deja peste partea asta marturisindu-va pe mess ca va palceti.
Pentru un baiat e important sa nu se faca de ras in fata fetei...de aceea nu poate lega 2 cuvinte...ii este frica sa nu se face de ras asa ca din pct. meu de vedere tu ar trebui sa deschizi spre el.
Sper ca te-am ajutat.

| Codrut_Gino_1993 a răspuns:

Schimbati sexulaughing