| JoJo_7391 a întrebat:

Baiatul pe care il plac si ma place e foarte timid am iesit de cateva ori in oras dar si cu anturajul din care facem parte amandoi. Nu a avut curaj sa vina sa vorbeasca cu mine nimic. Stiu ca ma place de la verisorul lui si de la prietenul cel mai bun. Vreau sa stiu cum as putea sa fac ceva. dau funda

Răspuns Câştigător
| SynergyBoy a răspuns:

Daca tu il placi si el e timid e problema, trebuie sa il combini tu p el, iar fetele nu prea fac asta. deci daca te respecti. il lasi. sa stea cu timiditatea lui la. dreapta.

3 răspunsuri:
| Deea4u_2595 a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te la el si intreaba-l daca te place si daca zice ca te place(ceea ce tu sti deja) il intrebi daca vrea sa fie cu tine. sau pe mess poti sa il intrebi asta daca iti este rusine sa o faci fata in fata. sper ca te-am ajutat. fundita :s big grin

| Lexii a răspuns:

Cunosc sentimentul, actualul meu iubit este timid si nu iese doar cu mine afara, mereu trebuie sa mai fie cineva. Iti propun sa iesi cu el in oras doar tu el si inca un cuplu, in aceasta situatie ar fi aproape imposibil sa te evite. Daca el e timid incearca sa faci tu primul pas spune-i in fata ce simti pentru el si incearca un pupic dulce in coltul guri pentru al ajuta sa treaca peste acea timiditate pe care o are. Succes:*.

| Mast3rSound a răspuns:

Pai sunt unii care nu prea au curaj sa. ti spuna sentimentele face 2 face sau poate ca nu vrea sa. ti spuna ca te place decat atunci cand veti fi singuri... cel mai bine da. i un sms sau spune. i p mess ca il placi...iti spun sigur ca asa e cel mai bine, rasp lui o sa fie unul pozitiv.baftawinking