| DudaYeah a întrebat:

de ceva timp m-am "indragostit", mai prescis imi place de un baiat. foarte popular. stiti voi, genul fitos, laudaros, foarte iubit de fete... din pacate eu inca il plac desi sunt constienta ca nu am sanse cu el. de ce? pentru ca el se uita numai dupa fete fitoase, cu nasul pe sus, populare. eu nu sunt genul acela de fata. eu stau in banca mea, ma imbrac normal si nu imi place sa ies in evidenta. deci, nu se uita deloc la mine. de o saptamana a aflat de la un baiat ca imi place de el. acum mi-e rusine si sa ii zic "buna". normal ca am id lui si facebook-ul. dar de fiecare data cand e online nu stiu ce sa ii zic. intrebarea mea este : cum as putea sa fac o conversatie cu el? sa ma cunoasca (macar.) multumesc anticipat :*

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Daca a aflat deja ca tu esti interesata de el si nu a avut nicio reactie,nu a incercat sa te abordeze in niciun fel(chiar si online!)atunci poate vrea sa iti dea de inteles,indirect, prin indiferenta ca nu este interesat de tine.
Dar stii cum se zice : Speranta moare ultima!
Ai putea sa incepi cu un salut pe mess, sa il intrebi ce mai face si sa ii ceri o melodie spre exemplu sau o poza.De aici, totul este sa stii sa indrepti totul spre subiecte diferite astfel incat tipul sa fie interesat de ceea ce ii spui.Incearca sa aduci vorba de hobby-urile lui si spune-i ca si tie iti plac dar totusi nu exagera.Una este sa ii spui ca si tie iti place fotbalul alta este sa ii spui ca ai tricouri si postere cu fotbalisti deci ai grija pana unde intinzi coarda.
Daca stii sa te faci placuta pe mess atunci cu siguranta el va incepe o conversatie cu tine in real-life.
Baftahappy!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna.daca este acel gen de baiat si tu nu, tu poate esti o fire romantica, sensibila etc. nu are rost sa vrei sa fii cu el pentru ca el poate umbla cu o gramada de fete sau se ia in brate cu toate sau eu mai stiu si sigur te va rani mult. stiu un caz asemanator cu o fata de la mine din clasa. saraca plange mereu. eu cred ca mai sunt si alti baieti carora sa le placa de tine si sa te aprecieze.

| AndreIT97 a răspuns:

Asculta parerea unui baiat care n-a fost niciodata popular. Cei populari ajung asa deoarece se intalnesc numai cu fitoase si cu... curve. Fara supi. Incepe discutia normal salut, ce faci? si din astea. Chestii de baza. Daca te place va da semne. Dar daca esti o fata normala adica nu o fitoasa sa nu te schimbi pentru el. Orice ai face mult noroc! Si daca nu te place sa nu suferi, mai sunt multi baieti care chiar merita sacrificiul.

| nevermind123 a răspuns:

Daca chiar vrei sa scapi de el nu incerca sa-l bagi in seama, nu inteleg de ce te chinui asa, nici macar nu-l cunosti pe tip personal, e doar o chestie superficiala, daca incerci sa-l cunosti o sa iesi foarte naspa.

| SϋffℓεΤĐεCσρίℓ a răspuns:

Buna! Spune-i ca vrei sa aflii mai multe lucruri despre el, pentru ca nu il cunosti indeajuns de bine sa ii fii macar amica.Sau daca aceasta varianta nu este buna, incearca pentru o saptamana sa fii si tu ca acele fete(fitoase) sa vezi daca asa te baga in seama. Daca nu inseamna ca nu te merita sau invers.Asta este parerea mea.Succes!

| Boboecelmaitaredepelume a răspuns:

Daca este atat de iubit de fete cum zici tu probabil ca nu e prima data cand aude ca il place o fata de care nu a mai auzit asa ca probabil a ignorat informatia. Tot ce trebuie sa faci este sa intri in vorba cu el sa faceti cunostinta(mai bine pe net), iar apoi te descurci u.