| andrada a întrebat:

Salut TPU
Sa va spun cum a inceput totul:
Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte popular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti. Va da'ti seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic. Precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?". De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Faza naspa e ca el se vede numa' cu fete mai mari decat el cu vreo 1-2 ani Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela si acum zambesc doar cand ma gandesc la el. Acum ca e vacanta nu l-am mai vazut (eu ma intalneam uneori in autobuz cu el cand mergeam la scoala) si simt ca mor. Uneori imi este asa dor de el ca incep sa plang incep s-o iau razna. Dar azi cand am intrat pe facebook am vazut ca mi-a dat add si eu i-am dat accept (prietenul lui cel mai bun imi daduse de mult add si i-am dat accept si lui ala ).
Credeti ca e ceva ca mi-a dat add sau ar trebui sa nu ma mai gandesc? Unele prietene zic ca nu inseamna nimic dar eu tot visez la el. Si sa zicem ca imi fac curaj si vorbesc cu el. o sa-i spun ca`l plac poate chiar ca`l iubesc dar ce fac daca zice ceva de genul "cum sa ma placi/iubesti cand nici nu ma cunosti?!"?
Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto
Funda la raspunsul cel mai folositor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-au adaugat 300 de fete pe facebook, crezi ca toate ma plac? Nu are nicio legatura prietenia pe o retea de socializare straight face

Sunt sanse sa fi impreuna cu el, dar va fi ceva temporar. Sa nu-ti imaginezi ca la varsta ta o sa traiesti cu el toata viata. El daca este adorat de zeci de fete, o sa aiba mereu din care sa aleaga, si mereu daca o sa apara una mai buna, pe aceea o va alege.
Daca e fitos si toate alea, nu merita, si crede-ma ca stiu cum te simti, cu suferitul si plansul, dar incearca sa te eliberezi de stres, suparare si toate cele.
Poate nu o sa faci ce iti spun acum, dar ia o carte de rugaciuni si roaga-te la Dumnezeu sa nu mai fi tulburata. Vei vedea ca te vei simti mai bine si vei gandi limpede.

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Parerea mea este ca ar tebui sa dai la intrebarile mele si sa te uiti la toate raspunsurile pe care le-ai primit de la aceasta intrebare postata de unn milion de ori! Deja a icneput sa fie enervanta intrebarea ta!

| Klepto a răspuns:

Cum ti-am promis.

Nebuletina draga ce esti , sa-mi fie cu pardon , dar tu esti ai nevoie de o trezire la realitate.
De 16 ori ai postat intrebarea asta si 80% din cele 300+ intrebari postate sunt despre baieti si cum x si y este frumos , sexy bla bla bla.
Ai o problema destul de mare , esti 10000000% superficiala.Vezi un baiat frumos prin scoala ta , ii gata , trebuie sa fie al tau , ca te iubeste , ca te place , ca nu poti fara el.Ii urmaresti , ii analizezi , ii cauti neobosita , le spui ca-i placi , ii cauti pe unde se duc si le inveti toate obiceiurile.
Sa ti-o spun pe sleau , esti obsedata de baieti frumosi si traiesti in lumea ta ultra perfecta in care vine o armata de Justin Bieber si ei se inchina in fata ta.
Orice baiat frumos care-l si face niste trucuri cu un skateboard sau ii cool sau are ochi albastii sau se uita la tine mai insistent , trebuie sa fie al tau ca tu-l iubesti.
Nebuletinato , nici nu ii cunosti , esti dependenta de niste aparente , la tine daca ii frumos ii Dumnezeu , daca ii urat ii praf,
doar aia care-s mai cu mot te atrag ca esti disperata dupa atentie si vrei in grupurile mai mari.
Nu cred ca ai placut vreodata un baiat care nu-i asa de frumos , care nu-i popular , care nu seamana cu Justin Bieber.
Ai primit destule raspunsuri si tu tot continui cu abureala asta de intrebare , ca tu esti defecta si nu poti sa intelegi ca nu o sa fi cu el niciodata.
Atrasa doar de cel mai cel esti , ori cel mai popular , ori de cel mai destept , ori de cel mai bun etc.
Vrei doar un status si atat , nu vrei o relatie cu ei.
"Uite fata aia a fost iubita lui x"-Vrei sa fi tu fata aia dupa care se uita ceilalte fete si-si doresc sa fie in locul tau , sau toti baietii sa fie in limba dupa tine.Cauta ca o oarba apreciere ca esti frumoasa, dulce , bla bla bla.
O sa fii jucaria unor baietei frumosi care o sa-ti dea un sut in dorsal si tu o sa fi acel catel care umbla-n limba dupa ei chiar daca si-a luat un bocanc un fund.Nu-ti fa griji , baietii gen care-ti plac tie au nevoie de fane infocate incontinuu.
Nebuletinato , lasa tu baietii , ca nu esti destul de dezvoltata la capsor , baga-ti capu-n carte ca esti doar un copil din generatie "Noi n-avem copilarie , c-avem facebook sau mess".
Esti una din fetele alea care nu concep sa nu fie intr-o relatie , o fata dinaia care vrea sa fie populara doar fiindca este cu x sau cu y , o fata dinaia care trebuie sa fie intr-o relatie cu acel cineva , cand ar trebuii sa gandesti "mi-ar place sa am o relatie cu acel cineva".Esti incapatana si niciodata nu o sa scapi de atractia ta de baieti frumosi dar prosti , cool dar goi pe interior , smecheri dar fara suflet.Nu ai timp de baieti mai incolo?
N-as vrea sa te vad peste 2-3 ani cum arati daca continui cu prostiile tale si indragostirile tale de 2 secunde.

P.S. Raspunsul asta o sa fie postat de fiecare data cand mai postezi intrebarea asta , poate asa o sa-ti treaca din "indragosteli".

| AzZy a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el asa face-to-face in autobuz. Acolo e cel mai bine ca nu sunteti presati si nimeni nu va "urmareste". Scoala incepe peste o sapamana si o sa-ti treaca dorul. Cred ca mai bine nu ii zici ca-l placi, fa-l sa-si dea singur seama de asta.

| Butterfly0 a răspuns:

Mai pui de multe ori intrebarea asta?

| alexandra12058894 a răspuns:

Buna Andrada!
Eu zic sa vorbesti cu el si sa puneti punct tot circului asta. Daca nu vorbiti nu rezolvati nimic! Cand sunteti in autobuz sau undeva unde SA FITI SINGURI poti sa-i spui ''Buna happy uite... as vrea sa vorbesc cu tine. Faza e ca eu te plac mult. (si daca el zice ce ai spus tu mai sus atunci tu ii zici: ''pai te plac/iubesc pentru ca... poate o sa ma crezi disperata sau ciudata dar te visez mereu si ma gandesc numai la tine). Apoi vezi ce mai zice si el. Afla daca are sau nu prietena pentru ca daca are eu zic sa-l lasi pana se despart ( ca intr.o buna zi o sa-i dea si la aia papucii laughing )si daca e singur si disponibil poti sa vorbesti cu el. daca dupa toate chestile astea nu e atras de tine iti sugerez sa-l lasi in prostia lui pentru ca nu te merita. Tu stai si plangi dupa el iar lui ii sta gandul la fuste. oricum iti urez multa bafta si daca o sa fiti impreuna lasa-mi un mesaj pe privatbatting eyelashes
Te pup :*

| cristian_2087 a răspuns:

Off complicat, eu zic ca nu e mare lucru faptul ca ti-a dat add, eu zic sa profiti de ocazie si sa vorbesti cu el pe Facebook si sa incerci sa te apropi de el apoi sa va intalniti si tot asa...Si foarte important nu trebuie sa ii spui din prima ca il iubestiwinking pana va intalniti de cateva oriwinking...BAFTA!

| staincolor a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el numai voi 2... si sa ii spui ca tii la el, iar apoi il intrebi daca si el tine la tine, daca spune DA inseamna ca ii poti declara sentimentele tale (incearca sa il tii de mana si sa il ocolesti cand o spui- gandeste-te bine inainte ce sa ii spui) daca spune NU inseamna ca nu are rost sa te complici...
SUCCES mult!