| andrada a întrebat:

Salut TPU
Sa va spun cum a inceput totul:
Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte popular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti. Va da'ti seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic. Precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?". De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Faza naspa e ca el se vede numa' cu fete mai mari decat el cu vreo 1-2 ani Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela si acum zambesc doar cand ma gandesc la el. Acum ca e vacanta nu l-am mai vazut (eu ma intalneam uneori in autobuz cu el cand mergeam la scoala) si simt ca mor. Uneori imi este asa dor de el ca incep sa plang incep s-o iau razna. Dar azi cand am intrat pe facebook am vazut ca mi-a dat add si eu i-am dat accept (prietenul lui cel mai bun imi daduse de mult add si i-am dat accept si lui ala ).
Credeti ca e ceva ca mi-a dat add sau ar trebui sa nu ma mai gandesc? Unele prietene zic ca nu inseamna nimic dar eu tot visez la el
Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto
Funda la raspunsul cel mai folositor

Răspuns Câştigător
| MadaxElena a răspuns:

Interesanta poveste. Faptul ca ti-a dat add pe facebook nu inseamna nimic. Vrea doar sa te cunoasca mai bine.Tu daca vrei sa il cuceresti ar trebui sa fi mai sigura pe tine si sa fi mai matura. De aceea ii plac fetele mai mari.Fi increzatoare in tot ceea ce spui si gandeste-te de 2 ori inainte sa deschizi gura.Visezi la el? Chiar il vrei? lupta pentru el.Doar daca el te merita si iti impartaseste sentimentele lui. Daca el e un idiot atunci renunta si fi mandra ca ai trecut de acest pas. Ai grija ca oricand poti suferi. Sper ca am fost de ajutor>big grin

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,e clar ca esti indragostita,si inca rau!
Un add nu inseamna mare lucru,dar e totusi o incurajare, un semn mic ca existi si tu pentru el.
Nu-l aborda tu niciodata, peste putin incepe scoala si macar il vei vedea.
O sa fie putin mai usor.Dar nu-ti mai trai sentimentele cu si in public.Ca-l placi si esti indragostita,doar tu ar trebui sa stii!
A fost mai mult decat penibila respectiva explicatie cu cine esti tu si cine e cealalta! Si,normal ca el nu a inteles mai nimic!
Lasa lumea sa vorbeasca,nu le mai da atentie,priveste-l intotdeauna in ochi,ingaima cate-un zambet si asteapta.
E mai mare,mai rodat,o sa faca el primul pas,macar de curiozitate,ca timid nu e sigur!
Deci,pregateste-te sufleteste, stabileste-ti o tactica in minte, invata ca sentimentele sunt extrem de intime si personale si ...asteapta!
Succes!

| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Faptul ca este prietenul tau pe facebook nu inseamna nimic.eu iti sugerez sa il lasi balta,baietii fitosi si plini de bani cum zici tu nu cauta relatii seriose, al maxim cauta vreuna pentru pat.Tu visezi la el pentru ca te gandesti la el, nimic mai mult.

| CristiIs a răspuns:

Mamã!
Ar trebui sa scrii un roman bãi fato
+1 pentru povestire
Dã-l dracu de baiat, scrie povestiri ca esti buna laughing

| xUrsuletz a răspuns:

Uf ce situatie... Cel mai bine ar fi sa ii spui cand o sa inceapa scoala. Un moment potrivit ar fi cand iesiti din autobuz sa mergeti la scoala. Atunci nimeni nu te va putea vedea si critica. Daca nu gaseste un moment in care sa fii singura cu el, si sa ii spui ca il placi f mult ( poti chiar sa ii spui ca il iubesti pentru ca baietilor le place sa auda asta ). Insa pana la pasurile astea ar trebui sa va cunoasteti mai bine, sa il inviti la un suc ceva ( nu e foarte indicat dar daca iti este teama puteti merge chiar si in mai multi ). Altfel ai putea sa te interesezi si sa ii spui celui mai bun pr al sau ca iti place de tipul popular.
Succes:* Sper ca te.am ajutat
fundita pls?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit tot si cred ca iti place foarte mult de el dar eu cred ca trebuie sa te ti tare si sa vb cu el si atunci poate o sa te placa si el dai inainte fara teama. Nai nimic de pierdut! BFT

| unicalone a răspuns:

laughing prea tare povestirea