| elenaalexa123 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un băiat, mai mare cu 9 ani.el tot vrea sa ne întâlnim, dar eu evit deoarece mi se pare ca este prea mare..Nu zic ca nu mi place de el, dar nici nu sunt moarta. Credeti ca diferenta de vârstă este prea mare? ( eu 18 si el 27 )

15 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nici nu simti mare lucru pentru el, mai si consideri ca e prea mare de ce sa te mai vezi?
Poti sa ii spui sa va intalniti ca si prieteni si ce o fi sa mai vedeti.

| Holiday a răspuns:

Nu e deloc mare diferenta. Dati-va o sansa. Pana la urma si daca ar avea 20 de ani nu-ti garanteaza nimeni ca relatia va functiona.

| Holiday a răspuns:

"Cand tu vei avea 31 si el 40 vei fi socata de diferentele dintre voi, tu vei mai avea chef de iesiri in timp ce el va prefera sa nu mergeti nicaieri,"

Ce naiba, daca tu la 40 de ani erai inactiv, blazat, sedentar si fara chef de distractie nu inseamna ca toti barbatii/femeile sunt asa.

| Holiday a răspuns:

Aaa, deci macar nu vorbesti din experienta...si mai bine...

| alina2k18 a răspuns:

Pai te vezi cu el fata si atat laughing doar nu il iei de barbat acum laughing vezi cum merge treaba, cat de bun e...winking daca merge - enjoy it, daca nu - NEXTTTT.
PS: Leiidin... balariiwinking deja vede in globul lui de... carton ce se intampla in 14 ani laughing

| alina2k18 a răspuns:

Mai trebuie ' sa traiesti si viata nu sa stai cu gandu la urmatorii 20 aniwinking
Vad ce fericit esti- la 1 noaptea pe tPUwinking
Mda, viitorul NU suna bine pentru uniiwinking
PS: Da o raita pe la... BIBLIOTECA laughing

| alina2k18 a răspuns:

Ohhh salvatoru unde era laughing da da, te ''cred'' ca ai ce facewinking

| alina2k18 a răspuns:

CIca nu se freaca el cu oricine laughing
winking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cu sfaturile tale fara noima mai tare-i bagi in bezna.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cate cupluri cu diferente de 10-12 ani nu au rezistat pana moartea i-a despartit! Doar eu cunosc vreo 10. Viata in doi nu consta doar cu gandul la sex.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Am uitat: daca barbatul nu mai poate, sunt destui care sa-l ajute. Ca stii cum se spune: "Barbatul pana poate, femeia pan' la moarte".big grin

| CodrutElian1990 a răspuns:

O fi oribil "citatul", dar adevarat. Pe deasupra este o zicala din intelepciunea populara.
Eu nu am zis ca e normal ca sotia sa te insele. Dar si asta este realitate. Cine isi vede doar lungul nasului (tot o zicala populara) nu poate sa vada prea departe si intelege putin. Iar de unde nu-i nici Dumnezeu nu cere.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca am cunoscut doua cupluri, in care barbatul nu mai putea: in unul era prea batran fata de sotie, in altul el era paralizat. Stii ce spuneau cei doi? Ca le pare bine ca femeile ii ingrijesc bine. Nu-i intereseaza ca isi satisfac nevoile sexuale cu altii, ca trebuie si asta femeii, nu pot sa fie atat de absurzi. Si daca ar fi absurzi, ar ramane fara ele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu stiu la care din postari te referi. Dar pentru amandoua: nu este gandirea mea aici, sunt constatarile mele. O fi mizerabil ce-ti spun, dar este adevar, desi foarte crud.

| Otto19 a răspuns:

Dragoste e oarba, sfatu meu personal
gandeste-te daca merita sau nu
nimeni nu poate gandi in locul tau
Avantaje si dezavantaje