| anonim_4396 a întrebat:

de ceva vreme(1 an) imi place de un tip, care era la mine in scoala, dar din pacate acum nu mai pot sa il vad fiindca el s-a mutat in alta scoala.Pe mess nu a mai intrat de cand s-a terminat scoala.Totusi mai exista spertante sa il mai vad in cartierul unde locuiesc, el sta la 10 minute distanta de mine, dar nici aici nu a mai aparut.Este un baiat foarte inteligent, amuzant, dar foarte enervant uneori.
Asi zice ca si el m-a placut.mai ales la inceput cand ne-am cunoscut, am fost singura fata cu care a vorbit.Nu stiam ce vrea de la mine, nu il intelegeam de ce se uita in ochii mei atat de frumos.Cand se uita la mine credeam ca o sa mor nu ma puteam abtine sa nu ma uit si eu in ochii lui. A fost frumos cat a fost fiindca dupa ceva timp el nu ma mai baga in seama, eram invizibila pentru el, dar asta nu a durat foarte mult ca a inceput din nou sa ma tachineze. Dar intr-o zi vine si ma intreaba ceva despre scoala, nu am putut sa cred ca vorbeste cu mine.Nu am putut raspunde decat cu da sau nu.Lui ii tremura vocea, iar eu faceam pe fata rea. Apoi ne asezam langa o colega de-a mea, ea era la mijloc si el se uita la mine si mi-a trimis un pupic:*, nu am putut sa cred nici de data asta. Dupa aceea iar nu a mai vorbit cu mine vreo cateva saptamani pana cand vine la mine si colegele mele, se opreste la mine si ma mangaie pe fata...eu i-am luat mana fiindca alt fel as fi lesinatlaughing. Si de atunci cauta sa se aseze langa mine oriunde.Regret enorm de mult ca nu am putut fi macar prieteni, ca nu am vorbit deloc.Nu pot sa ii zic ceea ce simt pentru el fiindca nu stiu sigur daca el ma place, nu am curajul sa ii spun.
Mereu se uita la mine, cand treceam, si eu fac la fel nu ma pot abtine sa nu ma uit la el, ma simt prost fata de el cand fac asta dar nu pot face nimic.

Intrebare:-Ma place sau m-a placut macar un pic?

Răspuns Câştigător
| Sigmund a răspuns:

Te place! Sunt sigur de asata.Am tras aceasta concluzie in urma gesturilor lui si se vede ca si tu esti topita dupa el si mai mult ca sigur tebuie sa-ti iei inima in dinti si sai marturisesti ceea ce simti tu pentru el pentrru ca altfel il vei pierde.Succes!

2 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

Da fataaa:X te placebig grin si nu ar trebui sa stai departe unul de altul:X hai cu tupeu pe el:X

| AndreeaLupan a răspuns:

Uite draga... el te place, dupa cum ai povestit tu dupa toate faptele facute de el. Dar el intelegi ca se geneaza mult, dupa cum zise-i tu ca cind vb cu tine ii tremura vocea nu mai stiu ce.Si de aeea, dar daca ai dori sa ai o relati cu el mai bine fa tu primul pas, caci in ziua de azi baietii care se geneaza niciodata nu fac primul pas, uite, pentru ca mai apoi sa nu regreti de faptele tale, ca de ce nu ai incercat tu prima, mai bine fa-o acum, incearca.

Bafta, sper ca totlu va fi ok. voi tine pumnii pentru tine. puupik