| htcwildfire a întrebat:

Azi la scoala am incercat sa-i spun baiatului pe care-l plac ce simt pentru el. Dar nu am putut, pentru ca el e cu un an mai mare ca mine si eu nu prea sunt atat de tupeista...sunt mai timida. M-am uitat la el toata ziua, si de multe ori si el se uita la mine! Dar nu prea stiu ce sa cred, pentru ca noi nu prea am vorbit pana acum foarte mult. Va rog spuneti-mi ce sa fac ca sa ma placa si el sau sa aflu daca ma place!

Răspuns Câştigător
| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Incearca sa stai in preajma lui, intreaba-l cum i-ar place sa arate prietena lui. Daca el zice ca ii place sa aiba ochii verzi tu spune-i ca iti place ca un baiat sa aiba ochii căprui sau ce culoare are el la ochi. Încearcă sa-l faci sa inteleaga ca il placi. Sau lasa timiditatea deoparte si spune direct. Nu o sa te omoare nimeni. Încearcă sa găseşti orice mijloc prin care sa fi aproape de el si sa vorbiti. Fa-te interesată de ceea ce ii place. Poti sa iti dai seama daca te place după limbajul trupului. In momentul in care va uitati unul la celalalt ridica putin spranceana, cand vorbiti se joaca in par sau isi atinge pieptul, sta cu picioarele depărtate, iar varfurile picioarelor sunt îndreptate unul catre celalalt, te studiază din cap pana in picioare, te priveşte dulce, uneori cu coada ochiului, cand vorbiti isi pune mana la curea. Poti sa citesti mai multe pe net sau din carti despre limbajului trupului, limbaj care ascunde foarte multe lucruri

3 răspunsuri:
| Iubibila01 a răspuns:

Pai consider ca nu e ok, sa mergi la un baiat cu care ai vb putin, si sa-i spui ca il placi.
abordeaza-l, pe mess, pe facebook, unde ai mai mult tupeu, vezi daca, vorbeste frumoss cu tine, iti pune :* love struck, sau ceva de genu, apoi treci la atac in lumea real laughing nu doar in cea virtuala

| nikimportant a răspuns:

Si ce daca este cu un an mai mare ca tine? lol pana la urma sentimentele nu tin cont de varsta iar ani sunt doar un numar! parerea mea tongue

| Ebby a răspuns:

Deci. Daca baiatul acela, te place, o sa gaseasca solutii cum sa-ti arate asta. Asa, mai poti si sa te bagi in seama cu el, nu sa fi nesimtita sau tupeista, doar sa incerci sa vorbesti cu el despre mai multe lucruri obisnuit (Teme, profesori, elevi, prieteni, jocuri..etc.). Sper ca te-am ajutat. Funda? happy