| Dianafamous a întrebat:

Bunaa` love struck. Vreau si eu sa imi spuneti pareri.Imi place de un coleg, cam de 3 ani. dar nu am avut curajul sa-i spun deoarece o alta colega de-a mea careia ii place de el i-a spus, iar el a repins`o. mi-a fost frica sa nu faca asa si cu mine :d (asta s-a intamplat prin vacanta de vara 2010)Acum suntem in clasa a 7 a (au trecut 3 ani de cand ne cunoastem) iar mie inca imi place de el :-s, el mi-a zis ca sunt de treaba, pana acum vorbeam mai mult despre scoala si mai barfeam pe mess. dar acum s-a schimbat, vorbeste cu mine nu numai despre scoala ci si despre alte lucruri (o colega s-a tuns si mi-a spus ca asa aveam si eu breton, am vorbit despre frizuri) se uita la mine, acum vine la mine nu ma mai strigaa "te muti langa x?". se uita in ochii mei love struck, ma alege in echipa cand face el echipa la handbal iar o prietena de-a mea mi-a zis ca se uita la mine cand jucam handbal si se roseste (cu rositu`, stiu, e cam penibillaughing ), vorbeste frumos cu mine.nu mi-a zis niciodata in fata sau pe mess un lucru urat nici macar :"naiva"pe cand pe celelalte fete le face in toate felurile (pe aproape toate). si mi-a trimis :":*" (pe mess) voi ce credeti?batting eyelashes fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaa love struck multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| oAnna a răspuns:

Cu siguranta ii place de tine dar sa nu ii ceri tu prietenia ca mie mi se pare ciudat ca o fata sa ii ceara prietenia unui baiat asa ca n o fa ...lasa l pe el sa ti o ceara iar daca nu ti o cere inseamna ca ii place mai mult relatia actuala pe care o aveti, ori ca nu ii place de tine indeaujuns, ori ca e timid, ori ca nu are nevoie,,,,,, deci nu il forta.,. asteapta sa va cunoasteti mai bine,,,, e mai bine asa...

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Că te place, doh.

TaNya.

| lolly_3072 a răspuns:

Ca te place si acum sincer ar fi mega sperf penibil sa te duci la el si sa'i zici "sti eu te plac"cam strica tot.si daca tot vb p mess atata intreba'l daca mai iese p af cu uh.ca nah te plictisesti. daca stie la mate ca tie nu'ti prea iese etc etc.
xoxo loly

| 21Ada a răspuns:

Eu zic ca te place, doar ca baieti au simt prost dezvoltat ( si baietilor asa este nu va suparati chiar un baiat mi-a recunoscuthee hee

| Dianafamous explică:

Da, si mie mi se pare ciudat ca o fata sa ceara prietenia :d
nu o sa o fac big grin

| Lory_1130 a răspuns:

Inseamna ca te place.ai putea sa deschizi o discutie in care sa vorbiti despre voi 2 si atunci ii poti marturisi ca si tu il placi.