| KidutzuLuvv a întrebat:

De cum stiti in urma cu 1 saptamana a inceput scoalahee hee
cum sunt eu "boboaca" m`am acomodat cu colegii si chiar cu unii profesori laughing...Eu stau in a 3a banca, in fata mea stau 2 baietii laughing, de cateva zile unul din ei[x] mi-a atras mult atentiastraight face deoarece se uita la mine cam din 5 in 5 minute, eu am inceput sa-l plac straight face Adevarul ca in prima zi de scoala mi se parea urat... dar nu stiu, se uita la mine mereu si mi-a atras intr-un fel atentiathinking
am observat ca el nu prea zambeste...rar il vad zambind [mai zambeste cateodata cand se uita la mine ]
si stiti cum e... uneori mai e cate ceva amuzant prin clasa cum ar fi proful de mate i-a zis unei colege ca este exmatriculata doar ca sa o speriehappy
si toata clasa[impreuna cu ea si profu`] am bufnit in ras [in afara de [x]straight face ]... in timp ce eu radeam el se uita la mine, si defiecare data cand rad se uita la mine. Asa..., in ora de francezalaughing un coleg din spate a fost pus sa puna un verb. si el a pus "aimer" (a iubi)
cand profa a zis ce inseamna [x] s-a uitat la mine si parca transpirase putin laughing). cateodata m-ai ma bag in seama cu el[ ca na suntem colegi]hee hee elimi raspunde dar observ ca nu prea se uita in ochii mei cand vorbeste cu mine
dar cateodata se mai uita laughing.
Cu colegul lui de banca ma inteleg binethinking[el ma place] dar mie nu imi place de ellaughing
Si`l mai intreb cateodata cate ceva. Iar[x] cand il intreb`l pe ala ceva e atent si elstraight face
S-au cateodata o mai intrebare pe colega mea de banca[ cat e ceasul? la cat se suna?] si aia cum e ea "plina de fite" imi zice ca nu o intereseazabatting eyelashes iar atunci [x] e primul care imi da raspunsurilehappy
Insa ieri dupa ore am cam facut o gafastraight face
[x] plecase de la scoala cu o ora in urma laughing iar eu curioasa[de fel] m`am dus la colegul lui de banca si i-am zis "de ce a plecat colegatu?" cu o fata mai"sad"hee hee la care el"aa deci esti atrasa de el?laughing " si eu i-am zis "mmmmdee` poate-i zici ceva ca 4 ani nu mai vb cu tinewinking"
la care el "mai ma gandeschappy"
straight face si mi-e frica ca-i va spunelaughing adica :-s nu stiu rusine nu imi elaughing dar putine emotii tot am.

nu stiu ce sa facstraight face colegele mele imi zic ca e ceva ciudat adica o ora nu m`am uitat deloc la el si am pus colega din spate [o pr ff buna:X] sa se uite la el sa vada daca se uita la mine si cica"fata tu sti cum facea? se uita la tine asa putin pe urma ma uitam eu la el ma vedea si intorcea repede capu` cand vedea ca-l vad ca se uita la tine, pe urma se mai uita cu coada ochiului tot la tine"

decilaughing ce ar trebui sa fac?:-s

hellp me not worthy[si scuze ca am scris >mult:"]
Si da. dau si amarata da-ia de fundaoh go on

1 răspuns:
| Jony123 a răspuns:

Sigur te place acel x, iti zic sigur, iar fata cu care a plecat el, poate sa fie o simpla cunostinta, ruda, sora etc. Nu neaparat e cu ea. Daca colegul lui de banca ii zice sa fi fericita, pentru ca e posibil ca el sa faca primul pas si esti tu scutita sa faci tu primul pas, daca vezi ca nu il face el fal tu pentru ca din cate am inteles eu tu chiar il placi, deci se merita. Emotii, lasale, o sa iti treaca. Daca acest baiat nu prea rade inseamna ca este intr-o situatie nasoala, posibil permanenta, probleme de familie probabil, daca rade doar cand se mai uita la tine inseamna ca el chiar te place, si tu l-ai putea sa il faci fericit, ar fi o fapta buna in asta pe langa cca si tu il placi. Deci mie mi se pare o situatie perfecta, fara probleme prea mari, daca el te place si tu il paci, ce mai vrei? Dai bataie fetitowinking
Sper ca te-am ajutat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz