| KidutzuLuvv a întrebat:

De cum stiti in urma cu 1 saptamana a inceput scoala

cum sunt eu "boboaca" m`am acomodat cu colegii si chiar cu unii profesori ...Eu stau in a 3a banca, in fata mea stau 2 baietii, de cateva zile unul din ei[x] mi-a atras mult atentia deoarece se uita la mine cam din 5 in 5 minute, eu am inceput sa-l plac Adevarul ca in prima zi de scoala mi se parea urat... dar nu stiu, se uita la mine mereu si mi-a atras intr-un fel atentia

am observat ca el nu prea zambeste...rar il vad zambind [mai zambeste cateodata cand se uita la mine ]

si stiti cum e... uneori mai e cate ceva amuzant prin clasa cum ar fi proful de mate i-a zis unei colege ca este exmatriculata doar ca sa o sperie

si toata clasa[impreuna cu ea si profu`] am bufnit in ras [in afara de [x] ]... in timp ce eu radeam el se uita la mine, si defiecare data cand rad se uita la mine. Asa..., in ora de franceza un coleg din spate a fost pus sa puna un verb. si el a pus "aimer" (a iubi)

cand profa a zis ce inseamna [x] s-a uitat la mine si parca transpirase putin ). cateodata m-ai ma bag in seama cu el[ ca na suntem colegi] elimi raspunde dar observ ca nu prea se uita in ochii mei cand vorbeste cu mine

dar cateodata se mai uita.

Cu colegul lui de banca ma inteleg bine[el ma place] dar mie nu imi place de el

Si`l mai intreb cateodata cate ceva. Iar[x] cand il intreb`l pe ala ceva e atent si el

S-au cateodata o mai intrebare pe colega mea de banca[ cat e ceasul? la cat se suna?] si aia cum e ea "plina de fite" imi zice ca nu o intereseaza iar atunci [x] e primul care imi da raspunsurile

Insa ieri dupa ore am cam facut o gafa

[x] plecase de la scoala cu o ora in urma iar eu curioasa[de fel] m`am dus la colegul lui de banca si i-am zis "de ce a plecat colegatu?" cu o fata mai"" la care el"aa deci esti atrasa de el? " si eu i-am zis "mmmmdee` poate-i zici ceva ca 4 ani nu mai vb cu tine"

la care el "mai ma gandesc"

si mi-e frica ca-i va spune adica :-s nu stiu rusine nu imi edar putine emotii tot am.

nu stiu ce sa fac colegele mele imi zic ca e ceva ciudat adica o ora nu m`am uitat deloc la el si am pus colega din spate [o pr ff buna:X] sa se uite la el sa vada daca se uita la mine si cica"fata tu sti cum facea? se uita la tine asa putin pe urma ma uitam eu la el ma vedea si intorcea repede capu` cand vedea ca-l vad ca se uita la tine, pe urma se mai uita cu coada ochiului tot la tine"

deci ce ar trebui sa fac?:-s

hellp me [si scuze ca am scris >mult:"]

Si da. dau si amarata da-ia de funda

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

E clar ca te place, daca se tot uita la tine, daca tot te bagi in seama cu el, incearca sa vorbesti cu el despre chestii care ii plac, in general despre el pentru. ca poate e timid si incercand sa fii deschisa cu el, poate va incepe si el sa se deschida in fata ta, acum daca i-ai zis colegului sau e clar ca el se va duce sa-i spuna, si cred ca e o ocazie buna, daca i-a spus si intravedar te place, sigur va incepe sa iti dea mai multe semne ca te place, si cine stie poate o sa formati si un cuplu happy!

7 răspunsuri:
| BlaBlaa a răspuns:

Concentreaza-te pe scoala deocamdata, lasa-l pe el sa faca primii pasi... daca te place intr-adevar, bineinteles.

| Tweetymrrr a răspuns:

Este clar că tipul te place şi nu înţeleg de ce nu vrei să afle asta. Cel mai bine ar fi ca şi el să afle că ţi la el de la colegul lui, tocmai ca să facă el primul pas.
Succes!

| A4DrIAn a răspuns:

Ii nebun dupa tine si cred ca tu esti zambetul lui si inima lui sper sa formati o relatie frumoasa.
Va doresc:"Multi copii, casa de piatra etc, etc,"
Noh glumesc si eu. baiatu cred ca e timid.
Deschide o conversatie si spune-i cat de mult il placi.
Noroc si Bafta
Funda pls.
Inca ceva daca te paraste pr0stu ala nu gasi o explicatie spune-i ca ii adevarat!

| Visecolorate a răspuns:

Pai pare ca te place.si daca e asa. Nu iti face probleme. Incearca sa te apropii de el. Asa putin cate putin. Sa vorbiti. Sa vedeti daca aveti lucruri in comun. Poate are nevoie de un impuls. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai si tu de inteles ca il placi si o sa vina el la tine.lasa te dorita.prezinta misterwinking

| CherryTree657 a răspuns:

Cum a spus si visecolorate,apropiete de el,vorbiti, faceti glume, etc.Fii degajata si vorbeste calm.Nu lasa emotiile sa te "prinda" si zambestei mereu.Fii tu insati si ai sa vezi ca, cu timpul totul se va rezolva. Fundaabig grin:*

| tanciuu a răspuns:

Pai,nu ar trebui sa-ti fie rusine, spune-i poateca si el iti va spune odata ce el va fi sigur cal placi.Nu trebuie sa fii rusinoasa o sa regreti dupa aceea.Si,daca se uita la tine din 5 in 5 min, atunci te place sper sai spui.Sami scrii sa-mi povestesti cum s-a terminat ok?