| dasasdasd a întrebat:

Buna,de curand ca m-am epilat cu bicu m-am taiat din greseala langa penis pe scrot...O dunga subtire.
Bun nu am bagat de seama crezand ca o sa-mi treaca, dar vad ca nu-mi trece si s-a facut din ce in ce mai mare.Adica ma manca locul acela eu ma scarpinam si acum arata ca o iritatie de vreo 2 cm rosie.Nu ma doare deloc doar ma deranjeaza estetic...
Ce sa fac a mai patit cineva asa?

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Poti folosi un unguent de tetraciclina!

| ombladon a răspuns:

Felicitari pentru ca ai scris "bic" asa cum este corect, nu cum scriu unii "big"

| grab a răspuns:

E o iritatie si un inceput de infectie.

Apa oxigenta, rivanol si crema de galbenele pentru cicatrizare.

Daca situatie se impute si o dai in altele, mergi la medicul de familie pentru un antibiotic.

| NoisyDream a răspuns:

Pai. ai putea in primul rand sa dezinfectezi locul ala cu betadina sau rivanol si sa lasi sa se vindece. Data viitoare cand te epilezi cu bic-u pune intai spuma sau gel de barbierit si fa calumea sa nu mai apara taieturi si dupa aia after shave ca si zona aia e ca si fata o zona sensibila si se irita apoi ai mancarimi laughing.

| bobopingu1 a răspuns:

BA prostea cumparati un epilator ca poate iti tai **** cu bic-u!

| dasasdasd explică:

... nu este asa de grav ca nu este infectat sau altceva doar ca dupa fieacare dus dupa vreo 5-6 ore ma mananca acel si nu pot sa nu ma scarpin si cand ma scarpin iar se inroseste si da sangele...

| lovex112 a răspuns:

Ai grija sa nu iti pierzi unul dintre oua pe prin gaura aia, multi or murit asa