| tatarush a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala cu iubita mea (ea era virgina). prima data a durut-o....am facut-o iar si tot a durut-o. E normal? Cand o sa dispara durerea?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal si o sa dispara dupa cateva contacte...

| Azµre a răspuns:

Când o să mergi cu ea la un control ginecologic!

| Oana92 a răspuns:

Dupa al3lea sau al4lea contact. Folositi lubrifiant si o sa fie totul ok. Si nu uitati de prezervativ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In general la primele 6 contacte o s-o tot doara, pe urma ar trebui s-o lase durerea, daca nu e cazul sa vizireze un medic.
Exista lubrifiant special prin farmacii, ajuta.
Te pup!

| Lina1993 a răspuns:

Depinde,difera de la persoana la persoana. Pe mine m-a durut doar in primele 3 dati happy

| Lina1993 a răspuns:

Poftim? cred ca ai interpretat gresit raspunsul meu.ce legatura are cu lauda? M-am dat pe mine drept exemplu ca sa-l linistesc.

| NickName01 a răspuns:

Şi tot o s-o doară ceea cei-ai făcut tu...
- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane.

Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte... divorţul este inevitabil!

| tatarush explică (pentru NickName01):

Si daca nu o sa ne despartim? o data ce am hotarat sa facem acest pas, inseamna(cel putin pentru noi) ca o sa finalizam acesta relatie cu o casatorie...

| robertbadea a răspuns (pentru NickName01):

Nu te supara ca iti zic, dar mie imi pari frustrat(a). Ti se pare ca sexul e cea mai grotesca chestie de pe lumea asta. La toate intrebarile unde am vazut un raspuns de la tine mi-ai lasat impresia asta. Daca tu consideri sexul ca pe ceva negativ, nu ai decat sa stau virgin(a) toata viata, dar nu ii considera pe ceilalti niste animale pentru ca fac asta.

| NickName01 a răspuns (pentru robertbadea):

Eu tocmai ma refeream la profunzimea legaturilor pe care relatiile intime le creează, nu am spun că ar fi "cea mai grotesca chestie"...

Dar tocmai profunzimea acestor legături creează problemele despre care am scris. Iar tendinta aceasta a despărţirilor e "la moda". Asta e singura mentalitate care s-a schimbat!

| NickName01 a răspuns (pentru robertbadea):

- Capriciile viciului s-a schimbat, în schimb CERINŢELE INTEGRITĂŢI FAMILIEI au ramas ACELEAŞI! sad

Iar schimbarea acelor capricii (fluturii din capul desfrânaţilor libertini) automat că se repercutează în altceva: creşterea de cel puţin 10 ori a numărului DIVORŢURILOR!
Gafa aceasta, că "noi ne-am emancipat", ei c****, nu se putea să nu aibă repercursiuni CONCRETE!

| NickName01 a răspuns (pentru tatarush):

Să fiţi fericiţi dacă vă veţi căsători!
Dar lăsând la o parte problema moralităţii (cu implicaţiile sale profunde asupra sufletului), discutând într-un alt registru, acela al familiei, eu doream să mă refer doar la tendinta aceasta a despărţirilor, care e foarte "la moda", cu toate consecinţele ei...

| DownTheStairs a răspuns:

E normal ii va trece pana se va obisnui happy Funda?

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Da,este destul de normal.
Normal este cam pana la al patru-lea contact sa o doara, dar se poate si mai mult.
Bafta!

| SoreSori a răspuns:

Da e normal, cu timpul o sa dispara..asa e pana se obisnuieste.