| Marina7758 a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala, dar sunt ingrijorata. Mi-e frica sa nu fiu insarcinata. Tin sa mentionez ca nu a ejaculat in mine, doar a introdus-o pentru cateva secunde, si vreau sa spun ca eram virgina, dar nu stiu daca inca mai sunt, nu am avut parte de sangerari, e posibil sa fiu insarcinata? Va rog, ajutati-ma, sunt disperata, nu ma criticati!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Forma in care este prezentata intrebarea poate fi considerata o simpla ghicitoare. Nu cred sa existe cineva pe TPU sau chiar si in alta parte care sa aiba puteri paranormale incat sa aiba capacitatea sa poata sa ghiceasca daca esti insarcinata si sa iti ofere un raspuns corect. Doar daca vei prezenta informatiile necesare efectuarii unei analize cat mai obiective vei primi si raspunsul dorit. Deci ar trebui sa ne spui; 1. ) in ce data a inceput ultima menstruatie, 2.) in ce zi ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie, 3. ) daca ciclul tau menstrual (deci nu menstruatia) este regulat sau neregulat, 4.) in a cata zi a ciclului (numarat incepand cu prima zi de menstruatie) a fost intretinut actul sexual, 5. ) daca a ejaculat cu putin timp (1-2 ore) inainte de "sex" si daca a urinat intre timp. Doar stiind aceste date se poate face o analiza corecta si trage o concluzie cat mai corecta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-a penetrat, cu siguranta nu mai esti virgina. Daca nu a ejaculat in tine este posibil sa nu fii gravida.

| kandaraki a răspuns:

Asteapta 2 saptamani si fa 3 teste, daca 2 din ele se primesc pozitiv, atunci esti insarcinata, daca nu atunci nu!

| KanezuY a răspuns:

Asteapta 10 zile si dupa asta faci un test de sarcina. Data viitoare cand mai faci sex nu uita sa te PROTEJEZI.

| kavasaki99 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin sau nu a fost excitat sa aiba acel lichid nu sunt sanse sa fii insarcinata