| DanCristian007 a întrebat:

Salut! Au trecut doua săptămâni de la circumcizie, am avut fimoza. Am capul penisului foarte sensibi la atingeri. Ma jenează rau cand port boxeri, orice atingere ma jenează rau. Nu pot suport deloc. Cand merg pare ca am handicap. Cineva care a trecut prin asta ma poate ajuta cu niște sfaturi. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa fie sensibil, abia ai fost operat dar te vei obisnuii. NU uita sa te speli cu apa calda si sapun de 2 ori pe zi, dimineata si seara!
Vezi, daca operatia asta era facuta cand erai mic, acum nu aveai problema asta.
Ma rog, va trece si vei fii bine, dar nu uita: igiena locala riguroasa!

| DanCristian007 explică (pentru Violleta2022):

Mersi frumos de răspuns

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare rana nu s-a vindecat complet, nu ai voie in perioada asta pana se vindeca zona sa faci sx sau m bare poti rupe ațele si se desface operatia, chiar daca ai impulsuri sx ale nu ceda nu face sx sau m bare spre binele tau, trebuie sa unfi capul penisului cu tetraciclina sa se vindece zona, de ce ai facut operatie de circumcizie? Ce varsta ai?

| DanCristian007 explică (pentru CristiDinBucuresti):

20 de ani, am avut fimoza de mic, ai mei nu s au ocupat de treaba asta. Iar acum fiind mare, m-am lovit de treaba asta, cand aveam raporturi sexuale ma durea si am decis sa o fac.

| DanCristian007 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu ai făcut operația?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După operatie ai mai facut s(ex) cu prietena ta?

| DanCristian007 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am voie, doctorul a spus minim o luna fara contact sexual. O sa se vindece complet in 6 săptămâni din ce am înțeles si atunci o sa fie ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanCristian007):

Ai spus intr o alta postare ca ai erectii noaptea care nu te lasa sa dormi cum scapi de ele?

| DanCristian007 explică (pentru anonim_4396):

Nu poți sa scapi de ele, apar involuntar, asa mi-a spus si doctorul. Ma trezeam din ora in ora, deoarece ma dureau. De la acea durere dispărea si erecția după ce ma trezea. Acum după doua săptămâni nu ma mai dor erecțiile si pot sa ma odihnesc.

| Nelucojoc a răspuns:

Vorbeste despre treaba aceasta cu medicul curant!