| Boy97 a întrebat:

Buna de la o vreme incoace am inceput sa urasc fetele si nici sa numai aud de ele, fiindca nu m-a dorit niciuna, eu sunt extrem de timid cu fetele, si nu numai cu ele, eu sunt timid, mai tacut si retras cu unii oameni nu cu toti. La liceu nu eram luat in ochi de bine de nicio fata, niciuna nu s-a aratat ca e interesata de mine, datorita firii mele de tacut si retras, in schimb colegii mei erau sultani intre ele de ei fetele murau cel mai tare, iar eu in sufletul meu ma simteam ultimul om dupa pamant, iar de 2 ani de cand nu am mai tinut legatura cu fostele "colege" dupa ce am parasit acea clasa am juarat daca vreo data le mai intalnesc nu am sa mai scot o vorba cu ele toata viata? Eu consider a fi o decizie buna pentru mine, voi ce spuneti este buna decizia mea?

Răspuns Câştigător
| GrungyCacti a răspuns:

Welcome to my word.

Si eu am facut la fel. Nu te mai asocia cu asemenea persoane. Mai mult rau iti faci. Mi se pare normal sa nu mai vorbesti cu ele.

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu timiditatea mori de foame si de abstinenta, urmeaza studentia perioada in care vei strabate cearsafuri, lasa timiditatea si prinde tupeu

| Boy97 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

La mine nu o sa urmeze nicio studentie ca nu o sa-mi doresc, daca m-ai luat cu studentia, atunci sorry, bye bye

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Boy97):

Da ce tu vrei sa ramai doar un ratat cu 12 clase?

| Boy97 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Hai hai ca deja esti plictisitor lasa-ma cu studentia ta ca nu vreau pe bune, bye bye

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetele murau? Ce fete bune, sau mureau, mureau de ciudă ca erai tu tacut? Sau mureau de rîs ca te vedeau? Nu vezi ca habar nu ai sa scrii? Treaba cu fetele nu este una simplă, si problema trebuie sa o gasesti numai la tine, cine stie la ce fete te uitai, alea se cred frumoasele pămîntului, si clar ca in fața ălora tu nu ai nicio sansa never. Depinde si ce vârstă ai, ce subiecte de discutii comune cu ele ai, e mult de vorbit. Seara bună si crede ma, nu rezolvi probleme legate de fete, femei pe TPU, asta trebuie sa te cunosti tu pe tine foarte bine, si după aceea sa vezi ce cauti tu de fapt la o fată, calităti nu aspect fizic, picioare fund sîni, astea nu sunt deloc criterii după care selectezi o femeie. pa nb.

| Boy97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Recunosc ca am gresit eu acolo dar imi cer scuze, nu mureau de ciuda ca eram tacut ca daca ar fi fost asa tot era una care sa ma scoata din situatia asta am 18 ani in prezent si am mai si spus ca eu nu indrazneam sa vorbesc pentru ca eram foarte timid, asta a fost acum 2 ani dar eu am jurat daca o sa mai vorbesc vreodata cu ele pentru felul in care ma tratau, acum mi-ai inteles situatie?

| sofisis a răspuns:

Deci e vina lor ca ai fost tu "pampalau". Misto concluzie ai tras si tu. Normal ca daca tu ai fost mereu tacut si retras, te-au lasat in pace. De ce sa te deranjeze? E ca si cum as spune eu ca 7 miliarde de oameni nu ma plac si nu ma baga in seama deci ii urasc si nu mai vorbesc nici eu cu ei.
Absurd, stupid si imatur!

| Boy97 explică (pentru sofisis):

Hai ca m-ai bagat in ceata cu exemplu tau de milioarde de oameni. Voi astia care categorisiti oameni nesociabili si retrasi, nu v-ati gandit vreodata daca ati fi fost si voi in locul lor, si fac pariu ca nu v-ar fi placut cum v-ati fi simtit si voi sa fiti categorisiti? Frate eu urasc asemenea specii "omenesti"

| sofisis a răspuns (pentru Boy97):

Pentru un om retras esti suficient de tupeist in spatele unui ID "frate".
Esti moale si asta nu o schimba faptul ca te ratoi la mine. Ceea ce trebuie sa intelegi e ca TU si nimeni altcineva e de vina pentru comportamentul celorlalti fata de tine. Chiar crezi ca lumea are chef/timp sa stea sa iti rezolve tie problemele existentiale? E legea firii. Daca eu sunt tupeista si socialbila, normal ca nu o sa stau sa trag de unu caruia trebuie sa-i scot 2 vorbe cu forcepsul. O data pentru ca n-am rabdare si a doua oara pentru ca nu e datoria mea. TU si numai TU ai decis comportamentul lor fata de tine. Asa cum te-ai comportat tu cu ei, ignorandu-i, asa s-au purtat si ei cu tine. Ce te-ai fi asteptat? Sa vina cate unul pe rand sa traga de tine sa socializezi? A, daca te hartuiau, daca te maltratau, te abzuau psihic sau fizic, daca te lezau cumva, tu nefiind vinovat cu nimic, atunci DA "frate"... aveai tot dreptul sa fii frustrat. Dar pentru ca tu esti paduret si consideri ca era datoria lor sa te schimbe pe tine...e imatur. Imi mentin ideea.

Imi place insa faptul ca ai suficiente coa*e incat sa spui ca pe mine si "specia" mea nu o suporti pentru ca suntem "Voi astia care categorisiti oameni nesociabili si retrasi" cand daca te-ai uita dragul meu ametit de cap in intrebarea pusa de TINE, TU te-ai catalogat asa...nu EU. TU spui despre tine ca "eu sunt extrem de timid cu fetele, si nu numai cu ele, eu sunt timid, mai tacut si retras cu unii oameni nu cu toti. " Dupa care sari de cur in sus ca ti-am spus ca esti retras. laughing)

| raluk27 a răspuns:

E foarte aiurea si pentru noi, sa stii. Tu te-ai pus vreodată in locul unei fete?
Vin la tine, te bag in seama, "hey, buna! Ce faci? ".
Apoi... Daca-mi răspunzi in doi peri si esti cu teapa-n fund, du-te-n colo. Nu costa nimic sa fii amabil. Atinci fii retaras pana nu mai poti. De ce? Ca viata e de rahat! (sau ce motive si angoase mai ai tu). Si tot tu ești cel supărat.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tinere, daca asta simti tu in interiorul tau ca chiar iti doresti sa faci, de ce nu? Pana la urma urmei faci ce vrei si ce-ti tuna capul! Sper sa fii fericit toata viata, bafta!

| Boy97 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Mersi frumos, si eu iti doresc acelasi lucru, salut sanatate numai bine.