| Test2016 a întrebat:

Buna ma simt extrem de dezamagit, am 18 ani si sunt virgin, nu am avut niciodata o prietena. Eu nu prea stiu sa conversez bine, si din cauza asta nu am curaj sa vorbesc cu ele, pe langa sunt si foarte timid si uneori mai retras. Eu am presimtirea ca nu o sa am parte de nicio fata in viata mea, simt ca o sa mor singur, sunt foarte dezamagit, niciodata nu am fost dorit de vreo fata. La liceu aveam mai multe fete in clasa si baieti vreo 5, la ei fetele trageau si la mine niciuna, si de atunci am jurat daca o sa mai vorbesc cu ele vreodata adica pe veci, credeti ca este o decizie buna? Ce sa ma fac, mor de singur...

6 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Wow, amice, tare imi e ca ai intrat intr-o depresie. O mare prostie sa gandesti asa, trebuie doar sa faci un singur lucru, sa iti schimbi gandirea si vor veni si schimbarile in bine. Daca nu esti super mega urat cu negi pe fata sau mai stiu eu ce deformari, atunci nu ai de ce sa te intristezi. Nici eu n-am avut gagica si am 25 de ani, am avut parte de sex la 18 ani cu o gagica de 22 care arata trasnet, cum am facut? Nu stiu, cu noroc, am cunoscut-o intr-un joc online si pur si simplu am avut curaj sa vorbesc despre multe cu ea, in 2 saptamani am fost la ea laughing.
Deci un lucru care ajuta mult este sa ai activitate, liceu/facultate/munca trebuie sa iesi din casa ca sa interactionezi, evident nu iti zic sa iesi din casa si sa vorbesti cu prima fata care iti iese in cale, asta nu prea ai cum asa fara un context. Dar macar sa iesi din casa sa te vada lumea, sa vezi si tu lumea sa fi mai increzator. Aranjeaza-te cand iesi din casa, da-te cu parfum, simte-te bine in pielea ta, nu te gandi ca esti singur si ca vei muri singur, gandeste-te la ce vrei sa faci, un hobby, o activitate, cauta de munca, plimba-te si cand treci pe langa fete te uiti in ochii lor si zambesti foooarte subtil, iti va da incredere. Nu iti zic sa te uiti la fiecare fata ca un disperat, pur si simplu nu te uita in jos, priveste in fata si fara frica, calca cu incredere spre un viitor mai bun, trebuie sa stii ca viitorul tau abia incepe si viitorul tau va fi cel pe care TU alegi sa il ai, nimeni altcineva nu are puterea asta, TU alegi daca vrei sa fi retras, singur cuc, fricos de fete, etc, sau stapan pe sine, cu incredere ca poti avea orice vrei chiar daca nu din prima.
Eu am avut ocazia sa am prietene dar stilul meu de a ma purta, adica am ales sa ma port asa, mi-a adus mai mult singuratate laughing nu fi si tu asa, schimbarea sta in tine nu in altcineva. Uite, fa un exercitiu, imbraca-te frumos si du-te intr-un hypermarket mai aglomerat, plimba-te calm, incet si linistit, priveste lumea si zambeste usor, sa vezi apoi cum te vei simti happy apoi aduti aminte cum te-ai simtit si nu uita acel feeling. Nu te costa nimic, poti sa faci asta cand trebuie sa faci cumparaturile, ca sa ai un scop happy.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta ma baiete punete serios la punct si lasa depresia, te asteapta studentia, perioada in care vei strabate cat mai multe cearsafuri, vei iesi cu baietii la bere, va imbatati chefuri in camin termina cu smiorcaiala ca nu esti muiere

| neutrino a răspuns:

Daca ai jurat trebuie sa-ti respecti juramantul, asa fac oamenii de onoare!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Inscrie-te la ceva cursuri de seductie frate sau la ceva cursuri pentru personalitate ca simt ca esti la pamant.

| Test2016 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Auzi daca cumva ma iei in ras, mai bine ciocu mic...

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Test2016):

"Cioc" ai ti eventual. Si datorită faptului de fata tu nu ai pe nimeni. Vorbeam serios, exista asa ceva, pasare ce esti big grin