| Maria1678 a întrebat:

Buna! De revelion urmează sa am prima noapte de dragoste cu iubitul meu. Sunt foarte pregătită, avem o relație de câteva luni. Avem incredere unul in altul si până acum ne-am facut oral reciproc dar simtim ca vrem ceva mai mult. Repet amândoi vrem asta si nu o fac la presiunea lui. Vreau doar câteva sfaturi. Doare tare având in vedere ca sunt virgină? Am 17 ani jumate si el 19.mersi

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca va „incalziti" inainte de penetrare, la preludiu ma refer, va fi chiar placut.

| darrio2007 a răspuns:

Cine, eu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 17 ani nu esti pregatita sa incepi viata sexuală, mai asteaptă

| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul ar trebui sa stie (sau sa invete de pe internt) cum se face un PRELUDIU foarte bun fetei, ca ea sa fie excitata si umezita maxim si atunci sexul nu este dureros si nici neplacut.
Nua ceeapta sa sara pe tine si sa te violeze, ca este extrem de dureros si ramai pe viata cu o trauma de acest fel.
Pune-l sa-ti faca "preludiu" si apoi treceti la sexul cu penetrare.
Nu uitati sa folositi prezrevativul, care te protejeaza in totalitate!

| Young27338273 a răspuns (pentru Violleta2022):

CORECT se spune fetii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durerea depinde de persoană, dar în general este la nivel suportabil.

| blackann a răspuns:

Nu doare tare, dar nici placut nu o sa fie prima data.

"Nua ceeapta sa sara pe tine si sa te violeze, "

Doamne fereste!
Nu te lua dupa violetta

| iulia0514 a răspuns:

Nu doare foarte tare, prima data e puțin mai neplăcut dar după o să-ți placăhappy

| orailibrail a răspuns:

Daca ti-a facut petting si penetrare cu degetele o sa fie mul mai usor...
Daca folosesti lubrifiant, nu te va durea

| Cleopatra190 a răspuns:

Pe mine personal nu m-a durut foarte tare. Putin spre deloc. Un prim sfat foarte important este PREZERVATIVUL! Sa va interesati cum sa il puneti corect. Apoi PRELUDIUL, un preludiu incorect poate duce la o iritare a vaginului si la usturimi. Dupa PLĂCEREA. Nu sta stresata, distrati va! V a fi o noapte de neuitat. Iti recomand ca inainte si dupa contactul sexual sa faci dus.
Distracție plăcută si aveți grijă de voi!

| Dumitru_Bişte_1991 a răspuns:

Daca vine din plăcere din ambele părți nu o să doară așa tare pentru că e mai mare plăcere în momentul ăla dar numai daca vine din ambele părți dorința de a face și a vrea asta