| darimen a întrebat:

De un timp imi place de o fata (2 sau 3 ani) dar mi-a fost frica sa recunosc asta in fata ei. Nu cu mult timp in urma (o luna ) i-am zis ce simt, iar acum are prieten (iubit)... Puteti sa imi dati cateva sfaturi cum as putea sa o uit sau sa mi-o fac iubita (dupa ce se desparte)? Va rog frumos sa nu raspundeti la misto sau sa imi ziceti sa ma sinucid. Multumesc anticipat! (Dau funda). PS: Sunt la prima iubire si la prima depresie în legatura cu fetele.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce tu ai anuntat-o in legatura cu sentimentele tale fata de ea si cu toate acestea a ales sa fie in relatie cu un alt baiat, acest lucru denota faptul ca nu se simte atrasa sentimental de persoana ta nici acum si probabil ca nici in viitor. Din moment ce atractia nu este reciproca orice vei face si orice vei incerca si in viitor, aproape sigur nu vei avea sorti de reusita chiar daca se va desparti de actualul iubit. In astfel de cazuri este indicat sa-ti cauti jumatatea alaturi de o alta fata. Succes.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ziua de azi relatiile se incropesc foarte rapid.Tie ti-a trebuit cam mult sa faci asta.Ia-ti gandul de la ea si cauta-ti alta fata.La tine nu este depresie. Pentru ca nu ai fost cu ea si ti-ar fi dat papucii.

| Robert1999999 a răspuns:

Incearca pe cat posibil sa uiti de ea, asa fac eu acum happy

Crede-ma e mai bine

| DarkCrina a răspuns:

Trebuie sa o uiti. Sper ca o sa iti fie usor... Pentru inceput rupe orice contact cu ea.