| domnisoaradelatara a întrebat:

am o mare mare problema! sau stiti ce poate chiar nu e o problema poate doar asa o vad eu! va las pe voi sa decideti!
utilizatoarea contului m-a lasat si pe mine sa pun o intrebare ca sa nu imi mai fac si eu altul doar pentru o singura intrebare. v-as ruga sa imi raspundeti cu maxima seriozitate.(chiar daca am doar 11 ani) ieri sear m-am trezit si am fost la tualeta cand deodata(ma scuzati pentru ceea ce voi scrie) am observat ca a iesit ceva rosu pe hartie. nu am prea bagat de seama decat atuncia pe moment cand am simtit ca mor dupa aceea am zis ca nu am vazut eu pine deoarece is foarte amitita cand ma trezesc. dar de dimineata am plecat la shopping si nu m-am intors decat la amiazi. cand colo ma trezesc ca am sange( sau cel putin asta cred ca a fost) pe toata portiunea din fata a chilotului. am simtit ca tremur din toate incheieturile si ca imi va iesi inima din piept.m-am speriat foarte tare. am uitat sa va zic ca inainte sa ajung acasa am simtit o presiune la zona aceea. cand o ajuns acasa mama am vorbit cu ea si i-am aratat na ca trebuia. ea mi-a dat un tampon si mi-a zis sa nu imi tot fac atate griji pentru ca este ceva firesc. dati-va seama ca mie mi-a fost rusine cand i-am zis mamei asa ceva de voi imi este si mai si dar trebuie sa va zic ca mama nu le are deloc cu boala asta feminina ea este asa ma baietoasa si nu prea stie nimica nici de scurgeri. eu nu mi-as face atatea griji daca nu as fi avuta o scurgere vaginala. cu un an si cateva luni in urma (cand aveam 10 ani) stiu ca suna nebunesc am inceput sa ma masturbez.(doamne ce rusnei imi e de randurile urmatoare.) dar chiar daca imi e rusine trebuie sa merg pana la capat asta este. prin masturbare eu ma refer la faptul ca am inceput sa misc de "biluta" aceea dinauntru, de "cerculetul ala" ( vai va rog mult de tot sa nu radeti dar nu stiu cum se numeste si nu vreau sa ma mai complic stiti voi de ce este vorba, va rog din inima mea scuze) na si intr-o perioada tot la 1-2 saptamani ma masturbam. atunci nu stiam cum se numea exact ceea ce facem dar ma simteam bine in punctul culminant. nu imi mai amintesc exact dar cred ca scurgerea mea pornit cu cateva zile inainte sa ma masturbez. si de un an de zile ma tot masturbez. am mai citit si in alte intrebari de catre alti utilizatori ca scurgerea vaginala nu pre are legatura cu scurgerea. trebuie sa recunosc(din nou cu mare rusine) ca m-am "frecat" cu o prietena de-a mea cu 4 ani mai mare decat mine inca de pe cand nu aveam par inghinal. s-ar putea sa imi fi data ea vreo boala? sa stit ca nu am facut-o decat de 3 ori. si ea este inca virgina. nu are probleme cu nici vreun fel de scurgere pentru ca na am mai dormit un la alta si cate 2 zile. nu stiu de ce, poate sunt paranoica dar simteam ca dupa fiecare masturbare imi curgea si mai mult. era un lichid alb care mirosea atuncia cand transpriam. era cleios cand curge dar se intarea. 2 sau 3 luni de zile stiu ca nu m-am mai masturbat dar tot asa imi curgea nu imi mai amintesc exact daca tot in aceiasi cantitate sau mai putin. eu sani i am cei mai mari dintre colegele mele slabe alea mai grase le au bineinteles mai mari. parul inghinal mi-a crescut intr-o scurta perioda de timp cateva luni 2-3 sau mai mult nu imi mai amintesc poate chir intr-o luna. am auzit ca prima menstruatie e neregulata dar va rog frumos sa imi ziceti in ce fel e neregulata? cat ma tine oare? prima menstra tine mult? s-ar putea sa imi vina acum si luna viitoare nu? s-ar putea sa fie doar o reglare si mai multi ani sa nu imi mai vina? imi e frica ar fi posibil sa nu imi curga sange de la menstratie, s-ar putea sa fie ceva tot de la scurgere. trebuie sa mentionez ca nu ma spalam inainte sa ma mastuturbez copil prost la varsta aia, deparca acum as fi mai desteapta. daca e altceva? va rog sa nu imi dati raspunsuri obraznice chiar daca credeti ca ar fi cazul. daca chiar vreti sa ma injurati sau sa imi ziceti parerile voastre de rau trimiteti-mi un mesaj. sunt foarte trista si imi vine sa plang nu suport ciclu. daca puteti sa imi raspundeti va rog din toata inima.
multumes anticipat.

2 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Nu trebuie sa te speri am inteles ca asa curge si se numeste secretie pare si cand racesti jos, iar in legatura cu ciclul da o sa fie neregulat pentru vreo 2-3 ani eu sunt la al treilea an si tot nu mi s-a reglat asta inseamna ca nu iti vine la aceeasi perioada de timp. Daca e regulat o sa iti vina din 28, 29 in 28, 29 de zile, dar mai ai pana atunci.S-ar putea sa te tina 5-7 zile si sa nu iti vina in fiecare luna si in legatura cu secretia aceea daca nu ti-e rau si nu te doara jos e ok dar daca vrei sa fi sigura mai bine te-ai duce la doctor. Succes si daca ti-e asa frica vb cu mama ta nu-ti fie rusine eu stiam cu un an inainte sa imi vina ciclul despre el de la ea.SUCCEShappyhappy

| domnisoaradelatara explică (pentru Youcandoit):

Multumes sper sa nu ma tina 5-7 zile ca mamei ii vine de la inceput de cand so imbolnavit numai 3 zile. dar oare sigur e ciclu?