| DiazAndreea a întrebat:

deci am o relatie de aproximativ 1 luna, sunt indragostita si tin la el destul de mult, cand este langa mine simt ca si el tine la mine pentru ca ma saruta mereu, ma tine in brate, dar nu reuseste sa imi spuna te iubesc, oare de ce? eu as vrea sa imi demonstreze ca tine la mine, oare i cer prea mult? am incercat aproape orice, i-am pregatit surprize frumoase, romantice. Ce parere aveti? cer prea mult intr-un timp prea scurt? mersi

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doar o luna nu poate exista iubire si daca ti-ar spune asa ceva te-ar minti cu nerusinare. E doar faza de inceput, de indragosteala, in care de-abia incepi sa iti cunosti partenerul. Faptul ca nu te minte aiurea arata ca te respecta si ca nu vrea sa-si bata joc de tine. Iti va spune ca te iubeste cand va fi cazul

| Parintele a răspuns:

Lasa totul sa vina de la sine. Nu te grabi. Dragostea se vede si prin fapte nu numai prin vorbe.

| RAY a răspuns:

E timid nu vrea sasi dezvaluie sentimentele prin vorbe, dar o fata inteligenta aprecieaza faptele nu vorbele parerea mea

| neutrino a răspuns:

El este cinstit in felul lui. De ce vrei sa te pacaleasca?

| Azµre a răspuns:

Ar fi bine să discuți cu el treburile astea. Nu ai ce pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa o luna sincer ceri prea mult. daca ti-ar spune ca te iubeste dupa o luna la varsta voastra, atunci minte sau pur si simplu sunt vorbe aruncate ca sa scape de tine. Daca nu ti-a spus asta, dar vezi ca tine la tine, atunci pentru el acele vorbe chiar inseamna ceva si nu este genul care sa spuna orice oricui si ar trebui sa-l apreciezi.
Nu-l mai asalta cu declaratii, mai ales ca baietii sunt mai timizi si lasa, ca in timp POATE va prinde curaj sa-ti raspunda la fel. Pana atunci apreciaza faptul ca tine la tine si nu este un incuiat sau fitos care abia asteapta sa ti-o traga si sa te lase balta.
Bafta si ai rabdare cu el, poate chiar merita!

| DiazAndreea explică (pentru anonim_4396):

Varsta noastra? da ce varsta crezi ca am? sunt destul de matura, la fel si el avem amandoi peste 20 de ani, eu cred ca imi este frica de inca o relatie esuata de asta vreau sa stiu ceea ce simte.nu vreau sa se simta presat, vreau doar sa stiu ce simte si mie mi se pare normal sa stiu. mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiazAndreea):

Pe site-ul asta trebuie mereu sa ma adaptez la varsta celor care au probleme, eu avand 32. Eu de ex. nu te consider matura, deci totul depinde de observator.
Daca vrei sa stii ce simte, intreaba-l! Raspunsul nu trebuie sa fie cu iubire si restul. O relatie nu este esuata daca partenerul nu iti spune ca te iubeste si nici reusita daca iti spune si in rest te insala cu prima ocazie. Considera-te norocoasa, iubeste-l tu, lasa relatia sa mearga si mai departe distrati-va, nu vorbele conteaza, ci faptele, iar la varsta voastra dovezile de dragoste sunt puerile si prostesti.

| Vix999 a răspuns (pentru DiazAndreea):

Daca ai peste 20 de ani, nu se vede.
Cum poti fi atat de absurda incat sa ceri cuiva iubire intr-o luna?
Si cum poti fi atat de imatura incat sa incerci sa-l fortezi sa ti-o spuna?
Gandesti ca la 14 ani la faza asta.
Tu nu te auzi ce spui : sunt indragostita si tin la el ....nici macar TU nu il iubesti pe el dar ai pretentia de la el sa te iubeasca in nici o luna de relatie...
si mai rau, vorba lui neutrino, vrei sa te si pacaleasca.
Maturizeaza-te si nu te mai simti ofensata ca se ia cineva de varsta ta...din gandirea ta si din felul in care ai pus problema...ti-as fi dat maxim 16 ani. Da maxim, asa cu o super, mega indulgentawinking

| DiazAndreea explică (pentru Vix999):

Ne cunoastem de cv timp nu doar de 1 luna...
(nimeni nu e perfect si matur niciodata)

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiazAndreea):

Eu nu sunt perfect si nici nu vreau, dar cunoscutii considera ca sunt matur.

Răspuns utilizator avertizat
| PassingBY a răspuns:

Da. Ceri prea mult într-un timp prea scurt. Unor oameni le este mai greu să îşi exprime sentimentele, mai ales când este vorba despre unul atât de important ca acesta. Alţii nu spun asta, dar o demonstrează într-un milion de alte feluri. Şi la urma urmei. e vorba de doar o luna.

| SyndicateX a răspuns:

Eu nici macar nu o alintam pe iubita mea actuala la inceput, imi placea de ea foarte mult si nu vrut sa am eu impresia ca am pacalit-o cu vorbele mele, dupa vreo 3 luni i-am spus ca o iubesc asa mi-a venit mie atunci nu a fost ceva programat sa ii spun doar ca sa se simta ea bine.Eu cred ca nu e bine a alinti sau sa-i spui ca "te iubesc" unei persoane daca nu simti nevoia sa faci asta. Ai rabdare

| Romiiii a răspuns:

Iubirea nu se zice, se simte! Cred eu ca, cu aceasta te-am lamurit!

| Yiruma a răspuns:

Daca te tine in brate, si te saruta, nu e destul sa iti demonstreze?
Chiar tu ai spus-o
"cand este langa mine simt ca si el tine la mine pentru ca ma saruta mereu, ma tine in brate"

| exactcumvreau a răspuns:

Buna andreea. faptul ca nu-ti spune asta este fiindca abia sunteti la inceputul relatiei si el inca nu te stie foarte bine pe plan sentimental. si eu sunt cu o fata de 1 an si 3 luni, si primul te iubesc i l-am spus abia dupa 3 si ceva.
deci nu te speria mai asteapta si tu putin si ai sa vezi ca iti va spune si asta.
sper sa fiti fericiti!

| AndreeaAndry a răspuns:

Ai rabdare si o sa vezi ca totul e bine