| CяysƧ a întrebat:

TpU aceas problema cu baiatul ala, de care am spus ca m-am despartit, si s-a bagat pe cea mai buna prietena a mea i tot se dadea la mine, i-am spus asta prietenei mele si s-au certat el foarte suparat straight face m-a certat pe mine ca am bagat strambe straight face, s-au impacat si eu am inceput sa stau cu un baiat, problema e ca eu nu tin la el in schimb el pune suflet sad, revenind la problema, fostul meu prieten a aflat ca am alt iubit si m-a vazut cu el straight face din prima zi in care m-a vazut a venit a incercat sa ma sarute dar a esuat happy, mi-a zis ca a facut asta pentru ca sa ma desparta de prietenul meu ca sa se razbune ca si eu i-am facut la fel, dupa m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, i-am zis ca nu, azi la scoala a venit dupa mine in fata clasei mele si m-a luat de mana si a spus daca il las sa ma pupe straight face i-am zis sa ma lase in pace ca ma vede prietenul meu, dupa scoala am plecat cu el si mai multi prieteni el a inceput sa se ia de mine m-a luat in brate chestii de astea m-am purtat rece cu el pe mess am vorbit azi fiind ziua lui, nu am vrut sa i arat ca mai tin minte asta, mi-a spus el : " Mai sti ca azi e ziua mea?" i-am zis la multi ani, mia multumit si mi-a trimis un pupic eu am incercat sa nu i dau atentie, dupa m-a intrebat daca mai tin la el si i-am zis ca nu, el imi spune : "Zi zau cu limba scoasa si bagata in gura mea! " am inceput sa rad mi-a spus maine la scoala daca ill pup de ziua lui si cand am vrut sa i raspund a cazut netul straight face. Deci pana la urma ce inseamna chestiile astea sunt niste glume sau chiar ma vrea inapoi straight face? DAU fundita :d SI VOT.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Eu cred ca inca tine la tine, dar nu vrea sa o arate pe de-adreptul. Nu trebuia sa se combine cu cea mai buna prietena a ta, mi se pare lipsa de respect pentru tine. Intre noi fie vorba, prietena ta mi se pare cam neprietena, din moment ce tu tineai la el si ea a acceptat sa fie cu el. Faptul ca e cu ea, e doar sa te enerveze pe tine, stiind ca prietena ta o sa-ti spuna ca s-a intalnit cu el si ce au mai facut ei, incearca sa te faca geloasa. Tu nu trebuie sa pui botu`, si ar trebui sa-i ignori, pentru ca astfel de persoane ca ea nu merita sa-ti fie prieteni, si nici astfel de persoane ca el nu merita sa fi cu el. Daca va dori intr-adevar sa te impaci cu el, atunci va lupta pentru tine. Ca te intreaba intr-una daca vrei sa-l pupi, e o copilarie de-a lui, vrea sa se simta bine. Si inca ceva, ar fi bine sa te desparti de actulalul, pentru ca iti cam bati joc de el, el pune suflet si tu nu.

1 răspuns:
| Andreia1 a răspuns:

Pai in primul rand s-a bagat pe cea mai buna prietena a ta? foarte urat, daca te respecta nu se face asa ceva, desii probabil a vrut sa-ti arate ca ii merge foarte bine in atentia sexului opus thinking ce a vrut sa faca este ca poate si-a dat seama de valoarea ta prin prietena ta si comportamentul sau spune ceva, daca tot insista si asa inseamna ca el chiar te place tu fii indiferenta ca pana acum si o sa ai rezultate findca roata se intoarce si ii va parea foarte rau ca te'a pierdut. Trebuie sa fii foarte isteata sa stii ce gandesti sa poti reactiona conform planurilor, daca tu inca mai ai ceva sentimente pentru el poti sa'l intorci inapoi dar de data asta sa fie cum zici tu si sa te respecte.
App: dupa parerea mea fata respectiva nu se mai numeste prietena adevaratahee hee daca este impreuna cu fostul tau, din punctul meu de vedere, poate nu si din al tau.Si pana la urma, gandeste cu capul si simte cu inima!
Bafta :*