| anonim_4396 a întrebat:

Buna, deci aseara am avut contact neprotejat cu iubitul meu. Cand a scos-o nu era nimic in varf si imediat dupa 5 secunde i-a iesit un lichid preejaculator. Acum voiam sa intreb, sa zicem ca ar fi iesit si in timpul actului sexual, exista riscul sa raman insarcinata? Mentionez ca am avut alte contacte inainte si dupa fiecare a ejaculat si urinat.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care urmatoarea ta informatie este exacta si corecta : ''Mentionez ca am avut alte contacte inainte si dupa fiecare a ejaculat si urinat'', in astfel de situatii logic si rational se poate considera, aprecia si trage concluzia fireasca, ca prin urinare din uretra penisului au fost eliminate toate resturile de sperma care au ramas dupa ejacularea produsa anterior. Fiindca dupa urinare NU mai exista spermatozoizi in uretra, rezulta ca in mod absolut logic si normal NU vor putea exista spermatozoizi in lichidul preejaculator care este produs de glandele Cowper dupa urinare. In astfel de situatii atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este foarte mica, fiind apreciata la 2-3%. Multa sanatate!

| Crackman a răspuns:

Este o sansa mica. Dar scade cu cat esti in perioada safe s creste cand esti in perioada fertila. Deci ai undeva la 1 /7 sex sedinte sa ramai insarcinata happy sper ca nu te am speriat

Răspuns utilizator avertizat