| AnaIosub50 a întrebat:

Buna, sunt la prima zi după ziua ovulației și am facut pentru prima oara sex neprotejat cu iubitul meu, acesta a ejaculat afara, a iesit imediat, dar inca își masa penisul când a iesit din mine, ultimul nostru contact sexual a fost in urma cu 2 zile și a fost protejat. Menționez ca eu am urinat inainte de act și el a urinat după, pot rămâne însărcinată? Nu am nici menstruația regulata!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti ramane deoarece inainte de ejaculare este lichidul preejaculator care contine spermatozoid, deci după 21 de zile faci un test de sarcina poate ai noroc si nu ai ramas insarcinata, data viitoare folositi prezervativul, ce varsta ai?

| AnaIosub50 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am luat acum pilula, au trecut aproape 3 ore de la act, mai am șanse sa raman?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnaIosub50):

Daca ai luat si pilula, (te referi la pastila de a doua zi?) Numai exista șanse de sarcină.

| Marina56toy a răspuns (pentru AnaIosub50):

Wow de la ce vârstă ai început viata sexuala?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnaIosub50):

Nu ramîi dar acea pastilă este otravă, nu poti lua nonstop pastila de a doua zi, o sa ai dreeglari ale ciclului menstrual, dureri din cauza pastilei, nu ai mamă? Nu ai intrebat o inainte de a face sex daca este bine sa i ei pastila? Postinor ai luat?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai menstruatie regulata de unde stii cand ai avut ovulatia?

Fiindca asta este o caracteristica clara a ciclului NEREGULAT, ca NU se poate estima nicioadta cand vine urmatorul ciclu menstrual si nici cand se produce ovulatia.

| Teo29 a răspuns:

Este risc, nu o mai faceti neprotejat pe viitor.