| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu si imediat dupa a iesit un lichid preejaculator, inseamna ca exista riscul de a ramane însărcinată?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, riscul exista atat vreme cat ati facut neprotejat, dar numai daca ti esti in perioada fertila.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sunt in perioada fertila dar fertilitatea e relativ medie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, ai sanse "medii" sa fii insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspuns corect : NU. In continutul lichidului preejaculator doar in anumite conditii foarte bine definite pot sa existe spermatozoizi. In momentul in care este produs lichidul preejaculator de catre cele 2 glande bulbouretrale (Cowper) in continutul lichidului preejaculator proaspat eliberat in uretra, NU exista spermatozoizi. Lichidul preejaculator proaspat produs este 100% ''steril'' din aceasta privinta. In concluzie este cu totul IMPOSIBIL (in proportie de 100%) sa se poata forma o sarcina prin intermediul sau. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila riscul de sarcina este mare.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât a-ți făcut-o neprotejat întotdeauna există riscul unei sarcini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Menționez ca urinase inainte de act

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti sigura ca nu era sperma?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Eu din cate stiu, lichidul preejaculator, se elimina înainte de sex, adică " lacrima aia a plăcerii" laughing iar după finalizarea actului sexual, sperma. Tu îți dorești copil sau esti speriată de formarea unei sarcini? laughing