| OSimplaFata29 a întrebat:

deci azi o prietena a facut aranjamentul ca eu sa ma vad cu tipul de care imi place (si lui ii place de mine). ne-am vazut dar ideea e ca este timid... as vrea subiecte despre care sa vorbim... fundita big grin

3 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Timiditatea si ce inseamna o buna comunicare pentru fiecare din voi e cea mai buna cale.

| DanPunky a răspuns:

Incearca jocuri on`line happy

| adriang95 a răspuns (pentru DanPunky):

Oh, hell, no! Știu că au doar 14-15 ani, dar NU jocuri. Găsește o discuție pornind de la mediul în care vă aflați, dar total diferită... De genul „Îmi place parcul ăsta... țin minte că a fost odată un fel de concert pop-rock în aer liber. Chiar, ție ce muzică îți place?" și tot așa dați din discuție în discuție și când vezi că subiectul moare, găsește altul în funcție de ultima discuție. Exemplu: după ce terminați discuția cu muzica (mă rog, de înflorit știe oricine) o dai pe filme „hmm, parcă am auzit melodia aia într-un film, dar nu mai știu cum se numește (încearcă să fie adevărat, ca să nu pară penibil dacă el știe și tu nu)" șamd.
Lasă PC-ul, lasă jocurile pentru că o să se simtă penibil (cum ar fi, ca fată, să vină un băiat la tine și să te întrebe despre machiaj/vopsea de păr, etc?)