| Elenaeli22 a întrebat:

Buna!
Deci cum sa spun imi place de ceva timp de un baiat.Sunt foarte buna prietena cu sora lui deci stiu aproape totul despre el de la ea, dar niciodata nu am intrat in vorba cu el si eu sunt mai timida de fel cum as putea sa intru in vorba cu el sau sa ii arat ca il plac fara sa ii spun?
Daca vreti puteti sa radeti dar sunt inrebari pe TPU si mai penibile.
Nu stiu daca aceasta intrebare se incadreaza in aceasta categorie dar totusi.
Ps.Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| ILoveHandball a răspuns:

Nu e deloc o intrebare penibila, cive v-a rade v-a demonstra ca, capul lui este gol...in fine pai poti merge la prietena ta acasa iar ea sa iti faca cunostinta cu el si apoi puteti sa gasiti un subiect de discutie si sa vorbiti, daca te intelegi chiar foarte bine cu ea poti sa incerci sa dormi la ea o noapte, aici e important si daca sora lui stie ca il placi ca atunci poate ea sa-i ba apropouri subtile sau ceva de genu, oricum noroc(si pentru un viitor apropiat "sa va tina" happy.)

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In mod normal nu mai ai ce face, ai pierdut trenul. O fata nu poate fi o jucarie cu, care, tu sa te joci atunci cand ai chef.

| neutrino a răspuns:

Sa inteleg ca baiatul te cunoaste. Daca el te-ar fi placut, fii sigura ca nu te ierta pana acum. Asadar, fii cuminte ca altfel va rade de tine.

| Florinx123 a răspuns (pentru neutrino):

Poate si tipul este timid de fel, si daca o sa rada din asta...de ce o sa dea dovada?

| SkyPilot a răspuns:

Mai bine ii spui sorei si o rogi sa ii spuna lui. Vei sti exact cum stai. Daca si el te place, sa fiti fericiti impreuna! Daca nu, nu mai pierzi vremea.

| cristimihailov a răspuns:

Intai de toate pune-o pe sora lui sa il intrebe daca te gaseste atragatoare in orice fel.

Daca raspunsul este nu, atunci fii mai indrazneata cu el. Fa-l pampalau, fa-l ciudat, arici, etc, agita-l, fa-l cat de cat sa vrea sa iti demonstreze ca nu este chiar atat de pampalau pe cat il crezi...

Intelegi ideea. Pentru ca atunci cand o sa inceapa sa te cunoasca mai bine, o sa te vada altfel.

| Danysan a răspuns:

Incearca sa aflii cate mai multe de soara lui.Ce ii place ce pasiuni are, si tot asa. Apoi daca vb cu el ara-ti ca si tu ai ca si el ca sa il atragi sa il ti in dicutie.Baietii daca vad ca o fata sunt pe aceeasi lungime de unda ca si ei or sa se simta destul de interesati de ea. Apoi poti sa ii dai de inteles ca il palci dar deocamdata afla ceea ce e mai important, adica ce fel de persoana e si ce ii place.

| corhaz a răspuns:

Pai cand sunteti in acelasi loc spune un simplu "buna" daca raspunde intrebi "ce faci" si de acolo el va vedea ca esti interesata va vorbi mai mult cu tine.si tot acest timp sa i zambesti. daca nu va vorbi ori i timid ori nu te considera ca ar vrea ceva cu tine. daca e varianta a 2 atunci va trebui sa te retragi.invinge timiditatea cu cele 3 cuvinte care am zis

| Florinx123 a răspuns:

Cel mai simplu e sa-i spui direct ca il placi, vei face totul mai usor pentru amandoi.